Portal Norwegia1 - Informacje, ogłoszenia, oferty pracy, forum

Reklama

usg oslo lorenskog

Reklama

renhold drammen

Turystyka
Turystyka

Są to pozostałości po lodowcach, tworzące wspaniałe krajobrazy, bardzo chętnie uczęszczane przez turystów. Drugim, co do głębokości i długości, zarazem najdłuższym i najgłębszym w Norwegii jest Norweski fiord Sognefjord znajdujący się 1308 metrów pod poziomem morza a jego szerokośćsięga nawet 6 kilometrów.

Podczas rejsu niesamowitym przeżyciem dla turystów jest widok zaśnieżonych szczytów górskich oraz wodospady będące szczególną atrakcją zimą, gdy są skute lodem. Kolejną atrakcją Norwegii są góry skandynawskie.

Największe góry w tym kraju posiadające ponad 2400 metrów nad poziomem morza to Galdh-piggen (2469 m n.p.m.), Glittertind (2465 mn.p.m.) i Store Skagastolstind (2405 m n.p.m.). Ogólnie na większość gór da się wejść dzięki dobrze przygotowanym szlakom oraz zjechać na nartach dzięki jednym z najlepszych tras narciarskich w Europie.

Następną atrakcją turystyczną są lodowce, które pokrywają ponad 2600 kilometrów kwadratowych powierzchni kraju. Chodzenie po takim lodowcu zapewnia niesamowite przeżycia, jednak turyści muszą pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, gdyż lód jest w ciągłym ruchu, co tworzy zdradliwe szczeliny początkowo niewidoczne. Największym lodowcem w Norwegii a zarazemw Europie jest lodowiec Jostedalsbreen o powierzchni 487 kilometrów kwadratowych.

Bardzo dużą atrakcję stanowi również prąd wodny o nazwie Saltstraumen. Obserwowanie tego najsilniejszego na świecie prądu wodnego w czasie przypływu pobudza wyobraźnię, co do potęgi przyrody. W miejscutym można nie tylko obserwować piękne zjawisko przyrodnicze, ale również wędkować, popływać łódką a także nurkować. W kierunku południowym od koła podbiegunowego leżą wyspy Vegaznajdujące się od 2004 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie w tym miejscu turyści zachwycają się nad spokojem życia tamtejszych mieszkańców, którzy od 1500 lat utrzymująsię jedynie z rybołówstwa i rolnictwa.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

OFERTY PRACY: najnowsze

 • Pracownik budowlany robót drogowych Norwegia
  Pracownik budowlany robót drogowych Norwegia
 • Kafelkarz Płytkarz Glazurnik Norwegia
  Kafelkarz Płytkarz Glazurnik Norwegia
 • Malarz Norwegia
  Malarz Norwegia
 • Elektryk Norwegia
  Elektryk Norwegia

Portal Norwegia1.pl

Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia