× Dziecko w Norwegii należy do Królestwa Norwegii.

Służba Ochrony Praw Dziecka Barnevernet

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #504 przez Redaktor Norwegia1
Nowy post na forum o Norwegii.
Służba Ochrony Praw Dziecka w Norwegii pomaga rodzicom w stworzeniu jak najlepszych warunków dla rozwoju ich dzieci. Służba wspomaga i udziela pomocy dzieciom i rodzicom poprzez specjalistyczne poradnictwo i wsparcie rodziny (np. pośrednictwo w znalezieniu rodziny zastępczej na weekendy, porady dotyczące wychowania i różnego typu pomoc).

Ponad 40 tys. dzieci w Norwegii korzysta co roku z pomocy Służby Ochrony Praw Dziecka.

Służba Ochrony Praw Dziecka pomaga też dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji. Ocenia w każdym przypadku, czy dziecko potrzebuje pomocy. Nie każdy ma prawo do uzyskania pomocy z urzędu. Wg norweskiego prawa Służba Ochrony Praw Dziecka może interweniować wtedy, gdy uzna, że dziecko ma w domu złe warunki. W nielicznych przypadkach, np. gdy zagrożone jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, Służba Ochrony Praw Dziecka może przenieść dziecko z domu rodzinnego do rodziny zastępczej lub instytucji opiekuńczej.

Jeśli rodzice nie zgadzają się na przeniesienie dziecka, mają prawo do adwokata na koszt państwa. Sprawa zostaje wtedy rozstrzygnięta przez organ niezależny od Służby Ochrony Praw Dziecka, Komisję Wojewódzką Ochrony Praw Dziecka.

Służba Ochrony Praw Dziecka ma oddziały w każdej gminie. Więcej informacji na temat Służby znajdziesz na stronie internetowej Twojej gminy.

Dla mnie moja Norwegia to norwegia1.pl

pomoc w norwegii tomek agent

  • BV, druga storna
  • BV, druga storna Avatar
2 lata 7 miesiąc temu #1852 przez BV, druga storna
Odpowiedź:
Zapraszam na: bvdrugastrona.blogspot.no/
Spojrzymy razem na statystyki, badania, prawo oraz proces barnevernet. Wszystkie wpisy robione sa na podstawie oficjalnych stron norweskich, do ktorych zawsze mozna znalezc odniesienia.

Zaprzestanmy powielania informacji z nieufnych zrodel i zastanowmy sie razem. Spojrzmy na barnevernet... z drugiej strony.
  • Anonim
  • Anonim Avatar
10 miesiąc 3 tygodni temu #2346 przez Anonim
Odpowiedź:
Królestwo Norwegii wycofało Europejski Nakaz Aresztowania wobec matki, która razem z dziećmi uciekła do Polski. Norweski urząd do spraw dzieci – Barnevernet próbował bezpodstawnie odebrać dzieci kobiecie.