Forum o Norwegii

× Nauka w Norwegii zaczyna się od języka.

Nauka norweskiego

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #541 przez Redaktor Norwegia1
Nowy post na forum o Norwegii.
Jeżeli posiadasz prawo pobytu na podstawie ustawodawstwa EOG lub jesteś obywatelem kraju nordyckiego, to nie masz obowiązku odbycia kursu języka norweskiego. Jeżeli pomimo tego chcesz uczęszczać na tego typu kurs, to musisz sam za niego zapłacić. Skontaktuj się z gminą, w której mieszkasz, aby dowiedzieć się o dostępnej ofercie. Na rynku oferowane są także kursy internetowe.

Jeżeli jesteś pracownikiem zagranicznym pochodzącym z kraju spoza EU/EOG/EFTA, jesteś zobowiązany do odbycia kursu języka norweskiego, jeśli w przyszłości zamierzasz ubiegać się o zezwolenie na pobyt stały. Dopełnisz obowiązku odbywając 250 godzin języka norweskiego i 50 godzin wiedzy o społeczeństwie lub zdasz odpowiedni egzamin. Nauczanie nie jest bezpłatne, tzn. że sam musisz pokryć koszty kursu. Celem tego rozporządzenia jest zapewnienie wszystkim osobom planującym zamieszkanie na stałe w Norwegii podstawowej wiedzy o języku norweskim i norweskim społeczeństwie.

Obowiązek uczęszczania na kurs dotyczy osób między 16 a 55 rokiem życia. Osoby między 55 a 67 rokiem życia mogą również brać udział w nauczaniu, ale nie są one objęte obowiązkiem ukończenia kursu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kursu języka norweskiego skontaktuj się z urzędem gminy.

Dla mnie moja Norwegia to norwegia1.pl

pomoc w norwegii tomek agent

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia