reklama w norwegii

× Nauka w Norwegii.

Nauka norweskiego

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #541 przez Portal Norwegia1.pl
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Jeżeli posiadasz prawo pobytu na podstawie ustawodawstwa EOG lub jesteś obywatelem kraju nordyckiego, to nie masz obowiązku odbycia kursu języka norweskiego. Jeżeli pomimo tego chcesz uczęszczać na tego typu kurs, to musisz sam za niego zapłacić. Skontaktuj się z gminą, w której mieszkasz, aby dowiedzieć się o dostępnej ofercie. Na rynku oferowane są także kursy internetowe.

Jeżeli jesteś pracownikiem zagranicznym pochodzącym z kraju spoza EU/EOG/EFTA, jesteś zobowiązany do odbycia kursu języka norweskiego, jeśli w przyszłości zamierzasz ubiegać się o zezwolenie na pobyt stały. Dopełnisz obowiązku odbywając 250 godzin języka norweskiego i 50 godzin wiedzy o społeczeństwie lub zdasz odpowiedni egzamin. Nauczanie nie jest bezpłatne, tzn. że sam musisz pokryć koszty kursu. Celem tego rozporządzenia jest zapewnienie wszystkim osobom planującym zamieszkanie na stałe w Norwegii podstawowej wiedzy o języku norweskim i norweskim społeczeństwie.

Obowiązek uczęszczania na kurs dotyczy osób między 16 a 55 rokiem życia. Osoby między 55 a 67 rokiem życia mogą również brać udział w nauczaniu, ale nie są one objęte obowiązkiem ukończenia kursu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kursu języka norweskiego skontaktuj się z urzędem gminy.

Dla mnie moja Norwegia to norwegia1.pl