reklama w norwegii

× Firma w Norwegii.

Zakładanie firmy jednoosobowej

• Angelika P.
  • Angelika P. Avatar Autor
1 rok 7 miesiąc temu #866 przez Angelika P.
Nowy post na forum o Norwegii.
Chce założyć firmę jedno osobowa i mam kilka pytań jeśli ktoś byłby tak miły mi pomóc Emotikon smile:)
1. Gdzie mam się kierować i jakie formalności muszę załatwić.
2. Nadal będę pracowała niewielka ilość godzin gdzie indziej czy przez to mój podatek wzrośnie.
3. Czy mogę na początek zadeklarować 0 podatek bo sądzę że na pocztek zarobie wyłącznie na utrzymanie wynajmu w którym firma będzie działała.
4. Czy wynajem odliczam sobie jako wydatek?
5. Czy mogę ubiegać się o do finansowanie na firmę?
Z góry dziękuję za pomoc.
  • Ewelina
  • Ewelina Avatar Autor
1 rok 7 miesiąc temu #868 przez Ewelina
Odpowiedź:
1. Firme rejestruje sie przez portal Altinn.no Formularz, jaki trzeba wypelnic, to Samordnet registermelding.
2. Oczywiscie. Podatek bedzie liczony od sumy dochodu za dany rok podatkowy. Tak samo skladka zus. Jesli poda pani kwote brutto od pracodawcy i oczekiwana kwote dochodu z firmy *obrot minus koszty(, zrobimy symulacje podatkowa. Te dan emoze pani podac na priv, jesli nie chce pani podawac swoich dochodow na grupie.
3. W tym roku nic juz nie musi pani deklarowac. Mamy koncowke roku, wiec jesli dochodu nie bedzie, to nie musi pani placic zaliczki.
4. Tak, wynajem lokalu jest koszetem firmy.
5. Prosze spojrzec na poprzednie wpisy na tej grupie, niedawno wyslalam dwa linki do stron, na ktorych mozna poczytac o mozliwosciach dofinansowania.