reklama w norwegii

× Pracuj w Norwegii i znaj Swoje prawa.

Umowy zbiorowe

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #527 przez Portal Norwegia1.pl
Nowy post na forum o Norwegii.
Ruch związkowy ma w Norwegii o wiele szerszy wpływ na sytuację pracowników niż w innych krajach. Federacje związków zawodowych zawierają umowy zbiorowe z pracodawcami o zasięgu ogólnokrajowym.

Umowy zbiorowe to umowy zawarte pomiędzy organizacjami zrzeszającymi pracodawców a federacjami związków zawodowych odnośnie warunków pracy i płacy. Warunki pracy i płacy są z reguły lepsze w miejscach pracy, gdzie istnieją umowy zbiorowe niż w przedsiębiorstwach, które nie zawarły takiego typu umów. Wysokość Twojego wynagrodzenia i innych świadczeń uzależniona jest od tego, co jest ustalone w umowie zbiorowej. Poziom wynagrodzenia jest zróżnicowany w zależności od branży.

Dla mnie moja Norwegia to norwegia1.pl
Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #528 przez Portal Norwegia1.pl
Odpowiedź:
Wiele umów zbiorowych w Norwegii jest upowszechniona. Oznacza to, że części umowy zbiorowej dotyczące warunków płacy i pracy zostały przekształcone w prawo (wynagrodzenie minimalne). Wtedy ustalenia te dotyczą wszystkich pracowników, którzy wykonują rodzaj pracy określonej w umowie zbiorowej, także pracowników zagranicznych oraz norweskich pracowników nie należących do związków zawodowych.

Upowszechnione zostały umowy zbiorowe w przemyśle stoczniowym, budowlanym, rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Dla mnie moja Norwegia to norwegia1.pl