Forum o Norwegii

× Norweskie prawo.

Renta w Norwegii łączona z Polską rentą

• ufor
  • ufor Avatar Autor
7 miesiąc 1 tydzień temu #3156 przez ufor
Nowy post na forum o Norwegii.
Witam
otrzymałem decyzje z NAV o przyznaniu renty inwalidzkiej w Norwegii. 
Wyliczono mi ja na podstwie lat przepracowanych w Norwegii , nie wyszła to duża kwota. 
W decyzji napisane jest, że moje podanie o rente zostało też wysłane do krajów w kórych pracowałem. Sa to Polska i Holandia. Napisane jest też, że jak NAV otrzyma odpowiedzi o przetworzeniu moich spraw to wtedy wydana zostanie ostateczna decyzja końcowa.

Czy to jest normalne? Wydawao mi się, że bede miał minimalną rente Norweską o której mówi norweskie prawo.

Ktoś coś może powiedzieć w tej sprawie ?

pomoc w norwegii tomek agent

• Przemo
  • Przemo Avatar Autor
6 miesiąc 2 tygodni temu #3173 przez Przemo
Odpowiedź:
Cześć 
Też czekam na decyzję z Nav w sprawie renty po wypadku w pracy. Mam pytanie czy Nav już płaci Ci rentę czy dopiero jak będzie decyzja końcową  ? Też się zastanawiam jak mi wyliczą rentę o ile przyznają . Tej renty co Ci zaliczyli da radę przeżyć miesiąc?  Czy słabo? Pozdrawiam
  • Ekspert od NAV
  • Ekspert od NAV Avatar Autor
6 miesiąc 2 tygodni temu #3175 przez Ekspert od NAV
Odpowiedź:
Wniosek o rentę jest wysyłany do krajów, które podano w podaniu o rentę do NAV. Chodzi o kraje w których mieszkales lub pracowałeś. Każdy kraj przetwarza sprawe według krajowych przepisów. Po uzyskaniu odpowiedzi z innych krajów NAV wydaje ostateczna decyzje w której jest informacja ile można dorobić do renty.
Nav stosunkowo szybko wydaje decyzję o rencie i ustąpieniu AAP. Nav zaczyna płacić to co należne jest z Norwegii. Na końcowa decyzję trzeba poczekać i związane jest to z tym o czym pisałem wcześniej. 

Zapraszam 

Tomek.no - pomoc w Norwegii 
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
6 miesiąc 5 dni temu #3187 przez Anonim
Odpowiedź:
Witam

a co w przypadku kiedy NAV uznal trwala niezdolnosc do pracy i przyznal stala rente, Polska zas czesciowo niezdolnosc do pracy i tylko na dwa lata. To ja po dwch latach bede na komisje jechal do Polski ?
Więcej
6 miesiąc 3 dni temu #3189 przez Redaktor Norwegia1
Odpowiedź:
Pod linkiem www.zus.pl/documents/10182/167496/Informator+dla+os%C3%B3b+z...pdf/725e5516-78fe-47ea-8123-0347406082a8 jest przygotowany przez ZUS w Polsce Informator dla osób z niepełnosprawnością o rencie w Polsce jak i tej łączonej z rentą zagraniczną.

Również tutaj przygotowane pełne informacje w zakresie renty z tytułu niezdolności do pracy. 
www.zus.pl/documents/10182/167561/Renta_z_tyt_niezdolnosci_d...pdf/e5e63343-2b66-4262-8b35-37f6ab58339f

Jeżeli kogoś temat dotyczy a nawet jeżeli i nie, to warto znać procedury, prawa i obowiązki w tym zakresie.

Pozdrawiam

Pomoc w Norwegii - TOMEK.no - RENTA W NORWEGII

Dla mnie moja Norwegia to norwegia1.pl

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia