× Norweskie prawo.

Renta w Norwegii łączona z Polską rentą

• ufor
  • ufor Avatar Autor
1 miesiąc 3 dni temu #3156 przez ufor
Nowy post na forum o Norwegii.
Witam
otrzymałem decyzje z NAV o przyznaniu renty inwalidzkiej w Norwegii. 
Wyliczono mi ja na podstwie lat przepracowanych w Norwegii , nie wyszła to duża kwota. 
W decyzji napisane jest, że moje podanie o rente zostało też wysłane do krajów w kórych pracowałem. Sa to Polska i Holandia. Napisane jest też, że jak NAV otrzyma odpowiedzi o przetworzeniu moich spraw to wtedy wydana zostanie ostateczna decyzja końcowa.

Czy to jest normalne? Wydawao mi się, że bede miał minimalną rente Norweską o której mówi norweskie prawo.

Ktoś coś może powiedzieć w tej sprawie ?

pomoc w norwegii tomek agent

• Przemo
  • Przemo Avatar Autor
1 tydzień 2 dni temu #3173 przez Przemo
Odpowiedź:
Cześć 
Też czekam na decyzję z Nav w sprawie renty po wypadku w pracy. Mam pytanie czy Nav już płaci Ci rentę czy dopiero jak będzie decyzja końcową  ? Też się zastanawiam jak mi wyliczą rentę o ile przyznają . Tej renty co Ci zaliczyli da radę przeżyć miesiąc?  Czy słabo? Pozdrawiam
  • Ekspert od NAV
  • Ekspert od NAV Avatar Autor
1 tydzień 2 dni temu #3175 przez Ekspert od NAV
Odpowiedź:
Wniosek o rentę jest wysyłany do krajów, które podano w podaniu o rentę do NAV. Chodzi o kraje w których mieszkales lub pracowałeś. Każdy kraj przetwarza sprawe według krajowych przepisów. Po uzyskaniu odpowiedzi z innych krajów NAV wydaje ostateczna decyzje w której jest informacja ile można dorobić do renty.
Nav stosunkowo szybko wydaje decyzję o rencie i ustąpieniu AAP. Nav zaczyna płacić to co należne jest z Norwegii. Na końcowa decyzję trzeba poczekać i związane jest to z tym o czym pisałem wcześniej. 

Zapraszam 

Tomek.no - pomoc w Norwegii