reklama w norwegii

× Norweskie prawo.

Karta pobytu

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
3 lata 10 miesiąc temu #540 przez Anonim
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Od 2012 roku wszystkie obywatele krajów spoza UE/EOS/EFTA, posiadające zezwolenie na pobyt w Norwegii otrzymuja kartę pobytu. Obywatelom krajów UE/EOG nie wydaje się kart pobytu. Członkowie rodzin obywateli krajów UE/EOG, który nie są obywatelami tych krajów, otrzymają kartę pobytu.

Karta, wielkości karty kredytowej, zastępuje dotychczasową etykietę w paszporcie lub dokumencie podróżnym. Karta pobytu jest dowodem to, że posiadasz zezwolenie na pobyt w Norwegii.

Jeśli karta nie zawiera innych informacji, to oznacza to, iż masz prawo do swobodnego podróżowania w strefie Schengen. Powinieneś mieć ze sobą kartę pobytu oraz paszport, gdy wyjeżdzasz za granicę.

Okres ważności karty jest taki sam jak okres ważności Twojego zezwolenia. Jeśli posiadasz zezwolenie na pobyt stały to karta jest ważna przez 2 lata.

Karta zawiera m.in. Twoje zdjęcie, podpis oraz odciski palców. Dane o odciskach palców rejestrowane są tylko na karcie.

W przypadku kontroli musisz okazać kartę. Jeśli nie masz jej przy sobie, będziesz poproszony o jej dostarczenie.

Etykieta na dokumencie podróżnym jest ważna do podanej na niej daty i nie potrzebujesz karty pobytu, zanim nie upłynie jej termin ważności. Gdy bedziesz przedłużać zezwolenie, otrzymasz kartę pobytu.