reklama w norwegii

× Zdrowie w Norwegii.

Norwegia i służba zdrowia

• Dominika
  • Dominika Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #828 przez Dominika
Odpowiedź:
Mnie lecza od okolo polowy stycznia do dnia dzisiejszego i diagnozy jak nie bylo tak nie ma. Tylko jezdzenie od lekarza do lekarza.
  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #829 przez Aleksandra
Odpowiedź:

Dominika napisał: Mnie lecza od okolo polowy stycznia do dnia dzisiejszego i diagnozy jak nie bylo tak nie ma. Tylko jezdzenie od lekarza do lekarza.

współczuję. Mi po czyszczeniu zatok zrobili brzydką bliznę (całe szczęście nie widać) i nie dali antybiotyku więc bakterie poszalały. Ale ogólnie jestem zadowolona i nie zrobiłąbym tej operacji w Polsce
  • REDMAN
  • REDMAN Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #830 przez REDMAN
Odpowiedź:
Znajomemu raka przez kilka miesięcy wykryć nie potrafili i za każdym razem jak przychodził do lekarza poważnymi dolegliwościami to wysyłali go po paracetamol. W końcu się zebrał i poleciał po diagnozę do Polski. Jeszcze w tym samym dniu dowiedział się ze ma złośliwego raka i rozpoczął leczenie....
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #831 przez Anonim
Odpowiedź:
Średnio 100 pacjentów jest lokowanych na korytarzu codziennie w norweskich szpitalach. Artykuł z dnia 20.JUN.2016 www.aftenposten.no/norge/Krever-oversikt-over-feil-som-skyldes-for-fulle-sykehus-535725b.html
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #832 przez Anonim
Odpowiedź:
Tekst mówiący o tym, ze 8 na 10 hospitalizowanych pacjentów doświadczyło błedu www.sykehusapotekene.no/aktuelt_/nyheter_/Sider/Feil-i-medis...pasientene-innlagt-i-norske-sykehus.aspx Tutaj o Norwegii i skutkach przepisywanych leków opisane na łamach European Jurnal Of Hospital Pharmacy ejhp.bmj.com/content/early/2015/06/19/ejhpharm-2015-000686.abstract a tutaj o tym artykuł w NRK www.nrk.no/norge/8-av-10-hadde-feil-i-medisinlistene-pa-sykehuset-1.12439750
  • TEmat
  • TEmat Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #833 przez TEmat
Odpowiedź:
sa zwolennicy i przeciwnicy , oczywiscie .nie ktorym mniej lub bardziej korony zaslolnily oczy ...ja niestety nie bede ufac lekarzom , ktorzy sprawdzaja w internecie co mi jest i jaka diagnoze postawic .!!!przykladow mozna by dawac wiele....nie wspomne o traktowaniu kobiet czekajacych na porod ...nie wszystko tu jest velde bra i nie kazdy jest super flink ...w Polsce oczywiscie tez amatorki nie brakuje , pasztetowa w szpitalu itd , ale opieka medyczna napewno lepsza .
  • IZA
  • IZA Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #834 przez IZA
Odpowiedź:
Ja lezalam w szpitalu Volda - mialam zabieg.. Przed zabiegiem rano na czczo dostałam mnóstwo przeciwbólowych leków tzw. końską dawkę... Na zabieg czekałam do godziny 12...!! Po zabiegu nikt nie sprawdził ani przed jakie mam ciśnienie ( a normalnie mam niskie).. Efekt byl wiadomy.. Wstajac z łóżka zemdlalam...Przybiegli chyba wszyscy na dyżurze... Sole trzeźwiące...i potem bylo pytanie...czy mam niskie cisnienie?? Dostalam w koncu coś do zjedzenia.. A potem slyszalam tłumaczenie ze chyba wystraszylam się krwi... Normalnie brak słów. Co do zabiegu słowa nie powiem złego.. Bo trafiłam na kompetentnych lekarzy...Ale pielęgniarstwo w moim przypadku to jakaś paranoja ...
  • Iwona
  • Iwona Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #835 przez Iwona
Odpowiedź:
Pobieranie krwi to tutaj jest zgroza! Nie myją rąk, nie wkładają rekawiczek i nie dezynfekują miejsca wkłucia. Za każym razem kiedy ktoś z mojej rodziny miał pobieraną krew tak było. Moje córki zwracały uwage tym babom ale odpowiedz była taka , że nie trzeba. Na wizycie u lekarza podjełam ten temat, a lekarz powiedzial mi że były robione badania i sie okazało,że nie ma róznicy przy pobieraniu czy sie zdezynfekuje czy nie i niczym to nie grozi, OKRPONOŚC!!! Dodam jeszcze że zwykli obywatele Norwegi też nie mają w zwyczaju mycia rąk np. przed jedzeniem , albo owoców , ohyda!! Widziałam wielu.
  • Aga Lukasik
  • Aga Lukasik Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #836 przez Aga Lukasik
Odpowiedź:

Iwona napisał: Pobieranie krwi to tutaj jest zgroza! Nie myją rąk, nie wkładają rekawiczek i nie dezynfekują miejsca wkłucia. Za każym razem kiedy ktoś z mojej rodziny miał pobieraną krew tak było. Moje córki zwracały uwage tym babom ale odpowiedz była taka , że nie trzeba. Na wizycie u lekarza podjełam ten temat, a lekarz powiedzial mi że były robione badania i sie okazało,że nie ma róznicy przy pobieraniu czy sie zdezynfekuje czy nie i niczym to nie grozi, OKRPONOŚC!!! Dodam jeszcze że zwykli obywatele Norwegi też nie mają w zwyczaju mycia rąk np. przed jedzeniem , albo owoców , ohyda!! Widziałam wielu.

Z tym myciem owoców to prawda Haha.. Ja też się z tym osobiście spotkałam w pracy!Norweżki dziwiły się,że myję owoce przed zjedzeniem ich...
  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #837 przez Pawel
Odpowiedź:
Czym tu sie dziwić taki lekarz jeszcze jego ojciec mieszkał w lepiance a on sam teraz wielki pan mnie lekarz tak leczył ze skończyło sie operacja usunięcia lekotki a była tylko do szycia ale musiałem walczyć oto aby nie zostać kaleka do końca a prosiłem i tłumaczyłem ze docent i najlepszy kolanowiec w Krk Powiedzieli ze musze sie spieszyć aby było co ratować a tu usłyszałem ze lekarze chcą na mojej nodze zarobić ci z polski i wisienka na torcie było to co usłyszałem od norka ze powinienem zmienić prace heh