reklama w norwegii

× Zdrowie w Norwegii.

Norwegia i służba zdrowia

• Aga Lukasik
  • Aga Lukasik Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #836 przez Aga Lukasik
Odpowiedź:

Iwona napisał: Pobieranie krwi to tutaj jest zgroza! Nie myją rąk, nie wkładają rekawiczek i nie dezynfekują miejsca wkłucia. Za każym razem kiedy ktoś z mojej rodziny miał pobieraną krew tak było. Moje córki zwracały uwage tym babom ale odpowiedz była taka , że nie trzeba. Na wizycie u lekarza podjełam ten temat, a lekarz powiedzial mi że były robione badania i sie okazało,że nie ma róznicy przy pobieraniu czy sie zdezynfekuje czy nie i niczym to nie grozi, OKRPONOŚC!!! Dodam jeszcze że zwykli obywatele Norwegi też nie mają w zwyczaju mycia rąk np. przed jedzeniem , albo owoców , ohyda!! Widziałam wielu.

Z tym myciem owoców to prawda Haha.. Ja też się z tym osobiście spotkałam w pracy!Norweżki dziwiły się,że myję owoce przed zjedzeniem ich...
  • Pawel
  • Pawel Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #837 przez Pawel
Odpowiedź:
Czym tu sie dziwić taki lekarz jeszcze jego ojciec mieszkał w lepiance a on sam teraz wielki pan mnie lekarz tak leczył ze skończyło sie operacja usunięcia lekotki a była tylko do szycia ale musiałem walczyć oto aby nie zostać kaleka do końca a prosiłem i tłumaczyłem ze docent i najlepszy kolanowiec w Krk Powiedzieli ze musze sie spieszyć aby było co ratować a tu usłyszałem ze lekarze chcą na mojej nodze zarobić ci z polski i wisienka na torcie było to co usłyszałem od norka ze powinienem zmienić prace heh
  • Monika Laskowska
  • Monika Laskowska Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #838 przez Monika Laskowska
Odpowiedź:
Moj maz lezal 2 tyg w Aker Sykehus byl trudnym pacjentem nie sza,nowal lekarzy ale pielegniarki chwalil i to Polskie a wiesz dlaczego bo ja Polka wszystkim sie chwalil ,ze ma zone Polke ,Ale tak szczerzae mowiac dajecie z siebie wszystko nie tak jak norweskie pilegniarki szkoda tylko ,ze nie macie takiego powazania wsrod zalogi .w AHUS widze co sie dzieje ludzie mowia jevli syke pleie ikke språk ikke normalny angielski ,po dwa razy musza mowic o co chodzi i z tym sie spotkalam w tych i Bærum szpitalu odwiedzalam chore znajome i np sprzataczka polka nie rozumiejac co do niej mowi jedna z pacjentek odwrocila sie na piecie i odeszla bez slowa tak sie nie zachowuje nalezy nauczyc sie 2 slowa nie umiem norweskiego przepraszam a slabo rozumiem angielski i nie bylo by sprawy wstyd mi sie zrobilo no ale coz moja pani wiedziala, ze ja jej uwagi nie zwroce przy ludziach skomentowala to w pokoju i sie dziwic
  • joker
  • joker Avatar Autor
1 rok 9 miesiąc temu #839 przez joker
Odpowiedź:
Załączniki:
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
1 rok 4 miesiąc temu #907 przez Anonim
Odpowiedź:
Nie mam zbyt dobrego doświadczenia związanego z leczeniem w Norwegii. Do tej pory nie miałem wielkich problemów zdrowotnych, ale i tak poziom leczenia był znikomy. Tyle się mówi, że Skandynawia jest dobrze rozwinięta, ale jak widać nie w kwestii medycyny. Teraz nabawiłem się poważnego urazu, który najpewniej będzie wymagał operacji. Podziękuję i raczej nie skorzystam z tutejszych możliwości leczenia. Zamiast tego wolę wrócić do Polski, gdzie mamy naprawdę świetnych ortopedów. W Szczecinie jest klinika Orthosport, która jest w stanie przeprowadzić nawet bardzo zaawansowane operacje, a koszty takiego prywatnego zabiegu będą i tak mniejsze niż tutaj. Wystarczy poczytać komentarze w internecie i przekonać się, że jest polecana przez każdego.
  • Taki jeden
  • Taki jeden Avatar Autor
1 rok 2 miesiąc temu #1642 przez Taki jeden
Odpowiedź:
Wczoraj mojej dziewczyny znajomy który jest zawodowym kierowcą żygał krwią. Najpprawdopodobniej to wrzody rzołądka. Pojechali na legevakt do Drammen i czekali 9 godzin na badanie.
W Polsce to nie do pomyslenia, zaraz byłaby telewizja, trąbili by o tym w radio, a tutaj to normalka.
Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #1643 przez Tomek
Odpowiedź:
Hej

to ja mam chyba najlepszy temat. Miałem mieć zabieg w Drammen Sykehus na oddziale Ortopedycznym. Miałem mieć ostrzykiwane stopy osoczem bogatopłytkowym. Podczas zabiegu okazało się, że mam przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg się nie odbył.
A teraz najciekawsze. Do mojego lekarza fastlege przysłali epikryze, że zabieg się odbył - procedura bez powikłań. Zaraz napiszę do redakcji portalu i dam załączniki dokumentów żeby mi to opublikowali :)
Więcej
2 miesiąc 4 tygodni temu #1937 przez Tomek
Odpowiedź:
Tak wygląda Norweska służba zdrowia

Załączniki: