Økokrim

Økokrim ukarało Polską firmę budowlaną mandatem miliona koron norweskich

W lutym 2014 najednym z placów budowy w Oslo, norweska inspekcja pracy Arbeidstilsynet ujawniła między innymi nieprawidłowości związane z ewidencją czasu pracy pracowników w Polskiej firmie.

Pracownicy mięli w umowach wpisane 7,5h dziennie - praca od poniedziałku do piątku, w rzeczywistości ich dzień pracy był dłuższy, pracowali również w soboty.

Inspekcja pracy po ujawnieniu nieprawidłowości w Polskiej firmie budowlanej, skierowała sprawę do Økokrim, które to wszczęło dochodzenie.

W komunikacie prasowym Økokrim podaje, że Polska firma budowlana dopuściła się nieprawidłowości polegających na tym, że robotnicy pracowali zwykle 9,5 godziny w dni powszednie, a ponadto około pięciu godzin w soboty. Ujawniony stan trwał przez okres ok 9 miesięcy i dotyczył niemal wszystkich pracowników budowlanych. Ujawniono również brak przestrzegania zasad PHP polegający na braku zabezpieczeń dla pracowników.

W styczniu tego roku firma została ukarana również mandatem w wysokości 500.000 NOK. Zarekwirowano również dwa miliony koron norweskich z konta firmowego, które to zdaniem kontrolerów pochodzą z oszczedności na skutek łamania praw pracowniczych.

źródło komunikatu https://www.okokrim.no/bot-og-inndragning-for-manglende-overtidsbetaling.6137589-411472.html

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!