Transseksuallizm

Transeksualista z Drammen domaga się zmiany prawa

Kim Overrein Rey 27 letni transeksualista z Drammen już w wieku przedszkolnym czuł się nie swojo w swoim ciele. Kim urodził się jako dziewczynka ale odkąd pamięta to zawsze pociągały go zabawki dla chłopców np. samochody zdalnie sterowane. Rodzice nie rozumieli dlaczego.

Kim uważał że rodzice go lekcewarzyli

 W wieku młodzieńczym Kim czuł pociąg do kobiet więc był lesbijką. Nie wiedział wówczas nic o transseksualiźmie. Dopiero w liceum przeczytał w nowościach i nowinach o mozliwości zmiany płci. Stwierdził wówczas, że to jest temat który go dotyczy.

Kim oznajmił rodzinie, że czuje się mężczyzną i zamierza poddać się zabiegowi zmiany płci. Rodzina nie bardzo akceptowała zamiary swojej córki.


Pierwszy krok w kierunku nowego ciała.


W wieku 22 lat postanowił odszukać lekarza który wykona operację korekty płci. 
Fastlefge skierował go do szpitala lecz tam zarządali, aby pacjent udał się do psychologa w DPS. Po rocznych spotkaniach z psychologiem otrzymał rekomendację psychologa do zmiany płci.


Jednak Rikshospitalet przez ponad rok poddawał Kim różnym testom - musiał też wypełniać różne kwestionariusze. Musiał także przejść przez coś, co nazywa się ''prawdziwym testem życiowym'', w którym trzeba żyć tak jak żyje osoba o płci którą chce się posiadać. Testy takie trwają od roku do dwóch lat. Kim obciąła włosy, przestaje ubierać się jak kobieta i odrzuca wszystko co kobiece.

Specjaliści stwierdzili, że Kim ma zaburzenia osobowości i nie wyrazili zgody na zabieg zmiany płci. Był to ogromny cios dla Kim, która jednak nie poddała się. Pożyczyła pieniądze w banku na przeprowadzenie operacji za granicami Norwegii.


Zdefiniowany jako choroba psychiczna
Kim sądzi, że Storting musi pochylić się nad problemem transseksualistów w Norwegii i zmienić kilka przepisów dotyczących korekty płci. 
"Po pierwsze, muszą usunąć nas z listy chorób psychicznych. Bycie transpłciowym nie jest chorobą psychiczną.'' - stwierdził Kim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy