Logo sieci MENY

Sieć MENY zapowiada walkę z plastikiem i powietrzem w chipsach.

Meny zrobi krok w przód, jeśli chodzi o usunięcie niepotrzebnego plastiku" -  powiedział szef Vegard Kjuus. Meny i wiele innych sieci spożywczych ogłosiło w ostatnich tygodniach informacje o planie redukcji produktów z tworzyw sztucznych.

Działy owoców i warzyw największych sieci spożywczych w Norwegii zredukują jeszcze w tym roku ilośc plastikowych opakowań o o co najmniej 400 ton.
Sefowie sieci spożywczcyh uważają, że plastikowe opakowania można zastąpić bardziej przyjaznymi dla środowiska np. kartonem lub innymi produktami bio-degradowalnym. Uważają, że mimo iż bio-degradowalne opakowania są nieco droższe w produkcji to końcowy klient nie powinien zauważyć różnicy w cenie.


Cała ta sytuacja związana ze zmianą polityki sieci spożywczych wywołana jest pod naciskiem organizacji WWF, która to stoi na straży norweskiego środowiska. Otóż jakiś czas temu wyłowiono martwego wieloryba w którego żołądku znaleziono dziesiątki kilogramów plastikowych śmieci.


Szefowie sieci spożywczych rozmawiają ze swoimi dostawcami na temat zmiany opakowań produktów. Również producenci chipsów będą musieli zmienić opakowania, ponieważ obecne zawierają za dużo powietrza.


Plastikowe torebki są również tematem, gdzie zarówno Kiwi, Coop  jak i Meny szukają dostawców torebek papierowych jako alternatywy dla toreb plastikowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy