oszust

42 osoby przyłapane na oszustwie w Larvik podczas egzaminu na prawo jazdy.

W Larvik dochodzenie policyjne doprowadziło do skazania 42 osób lub oskarżenia ich o oszukiwanie testu kierowcy.

Sprawą zajęto się po tym jak pracownik Traffic Station w Larvik, zameldował policji o oszustwie na teście teoretycznym prawa jazdy.
Było to 1 sierpnia 2017 r. Mężczyzna, który przystąpił do testu kierowcy, miał na sobie specjalnie zaprojektowaną koszulkę z ukrytą kamerą i otrzymywał poprawne odpowiedźi przez mały głośniczek w uchu.

Po zgłoszeniu oszustwa policja podjęła działania. Przyjechał patrol policji i aresztował również człowieka siedzącego w samochodzie pod budynkiem, który pomagał w oszustwie.

Policja ściśle współpracowała z Norweską Administracją Dróg Publicznych przy dochodzeniu w sprawie. W rezultacie w sumie 42 osoby zostały już skazane lub oskarżone o oszukiwanie testu kierowcy.

Ośmiu oszustów otrzymało wyrok odsiadki 24 dni bezwarunkowego uwięzienia. Z ich zeznań jakie złożyli przed sądem wynika, że oszukiwali ponieważ trudno było zrozumieć pytania, chociaż mięli mozliwość zdawania w innim języku, który mogli wybrać z dostępnych.

W sumie to nie wiem po co to piszę, przecież wy Polacy nie macie pieniędzy na zdawanie egzaminów na prawo jazdy w Norwegii. Wy robicie je w Polsce. 

Ale jeśli mimo to interesuje was pełny artykuł na ten temat to sobie możecie po norwesku poczytać o tu 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy