Prywatne zdjęcia w portalu o Norwegii

Masz konto na mojanorwegia.pl ? - Przeczytaj!

Czy najstarszy portal dla Polaków w Norwegii mojanorwegia.pl od początku istnienia stosował nie do końca uczciwe praktyki pozyskiwania użytkowników ?

Pamiętam swego czasu sterty spamu z mojanorwegia na mojej skrzynce pocztowej a przecież tam konta nie mam. Przyczyną tego mogłobyć to, że do mojego adresu e-mail mojanorwegia uzyskała dostęp od któregoś z mojch znajomych, który się logował tam za pomocą przycisku ''Zaloguj się przez Facebook''.

Czy po skorzystaniu z przycisku ''Zaloguj się przez Facebook'' portal mojanorwegia uzyskał dostęp do prywatnych informacji, listy znajomych, adresów, również pobrał zdjęcia z facebooka i zaimportował do portalu o norwegii? - wszystko wskazuje na to że tak.  

Przeglądając profile użytkowników na portalu mojanorwegia.pl znalazłem kilkunastu znajomych którzy mają tam konta. Z racji tego że wśród nich jet też mój przyjaciel, postanowiłem zapytać go o to, w jakim celu publikuje on swoje prywatne zdjęcia na portalu mojanorwegia.pl skoro nie mieszka w Norwegii ani nie zamierza się nawet tutaj wybrać turystycznie?  Mój przyjaciel Gerard zdziwniony zapytał mnie o jakich zdjęciach i profilu piszę. 

profil mojanorwegia

Podałem mu więc linka do jego profilu na mojanorwegia.pl w którym każdy może zobaczyć jego zdjęcia zaimportowane z facebooka.  

Gerard doznał w tym momencie szoku. Przypomniał sobie że może z 4 lata temu był na stronie mojanorwegia.pl i korzystał z niej. Najwidoczniej logował się za pomocą przycisku ''zaloguj za pomocą facebook'' no i poprzez to utworzył tam konto a portal pobrał jego zdjęcia z facebooka i umieścił na mojanorwegia.pl.  Gerard wściekł się i zapowiedział, że usunie tam konto, bo ceni sobie prywatność a do ludzi którzy szastają swoimi zdjęciami na lewo i prawo nie chce należeć.

Jest jeszcze druga sprawa całej tej sytuacji. Po wpisaniu w google imienia i nazwiska mojego przyjaciela w wynikach wyszukiwania google wyplówa na 1 miejscu link do tegoż zapomnianego profilu na mojanorwegia, z prywatnymi zdjęciai pobranymi w przeszłści z facebooka.

A czy Ty sprawdzałeś ? - może Ty też masz tam konto i prywatne zdjęcia, które może zobaczyć każdy i sobie je pobrać i zrobić z nimi co zechce. hm ?

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy