Rybnik szary - Ctenolepisma

Czy w ten sposób te robale zostaną ''zalegalizowane''?

Rybiki szare - to o nich piszę. Można je zaobserwować w toaletach i łazienkach. Lubią wilgoć i są obrzydliwe. Na ich widok dostaję uczucia swędzenia ciała, jakby coś po mnie łaziło - no ale dobra nie o tym miało być :)

Jakiś czas temu w Norwegii wybuchła histeria związana z tymi robakami. Pisano o nich w mediach na szeroka skale. Po tym, ludzie masowo zgłaszali developerom i wynajmującym lokale istnienie robaków. Nie żadko żądali ich usunięcia lub odszkodowań. W tym roku liczba interwencji podjętych przeciwko rybikom szarym jest już trzykrotnie większa niż w 2016 roku!

Spółka Protector Forsikring, jedno z największych norweskich towarzystw ubezpieczeniowych zajmujących się ubezpieczeniami sprzedaży nieruchomości, poinformowała, że nie będzie już ubezpieczała transakcji zakupu mieszkań i domów od występowania w kupowanym lokalu rybików

Norweskie Stowarzyszenie Deweloperów na stronie intrnetowej apeluje do człowków stowarzyszenia, aby nie uznawali oni swojej odpowiedzialności w sprawach związanych z pojawieniem się rybików.

Stowarzyszenie developerów obstaje przy tym, że nie można jednoznacznie stwierdzić, w jaki sposób pojawiły się rybiki w domu. Mogą być przyniesione np. wraz z materiałami budowlanymi, albo w kartonach z rzeczami lokatorów. Jednak najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest informowanie potencjalnych nabywców lub lokatorów o mozliwości występowania rybików. 

Czy w ten sposób rybiki zostaną w Norwegii ''zalegalizowane''?.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy