Norwegia nie taka ekologiczna na jaką się kreuje

Dziś zaznajamiałem się z tematem emisji dwutlenku węgla (CO2) w Europie. Pierwsze co zrobiłem to wpiłem w GOOGLE zapytanie ''emisja co2 norwegia''.

Moim oczom ukazała się informacja nawet z wykresem! ...nawet mogę sobie porównać emisje danego państwa z innymi. I wszystko to jest zasilane danymi z Banku Światowego. (screen)

No dobra... Norwegia ma emisje CO2 na poziomie 9,27 ton. Tyle że ja nie wiem co to oznacza 9,27 ton. To jest może na mieszkańca ? Przyjmijmy, że chodzi o emisje ton na mieszkańca. Dane pochodzą z 2014 roku.

emisja co2 norwegia

Jak widać Norwegia emituje więcej dwutlenku węgla niż Finlandia, Szwecja, Islandia. W grupy krajów skandynawskich emituje najwięcej, bo Dania 5,94. Sprawdzcie sobie sami :)

A po wpisaniu w GOOGLE frazy ''emisja CO2 Polska'' wyszukiwarka google wyplówa takie informacje (screen)

emisja co2 polska

Polska emituje 7,52 tony dwutlenku węgla. 

Zatem kakoj kurła Norwegia jest krajem pro ekologicznym skoro przy tak małej stosunkowo ilości populacji bo zaledwie ~5.000.000 mieszkańców truje tak Europe? Dla zobrazowania sytuacji spojrzcie na Ukraine. 

Ukraina emituje 5,02 ton dwutlenku węgla a mieszka tam 44,83 miliona ludzi (dane z 2017 roku)

 

Norwegia wcale nie jest pro ekologiczna. Ten image który został wykreowany, że niby NORWEGIA JEST PRO EKOLOGICZNA to jest kurwa bullshit.

O rewelacjach związanych z elektrycznymi samochodami i ich bateriami napiszę za dni parę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy