Erna Solberg

Erna Solberg wygania polskiego konsula z Norwegii ?

O Polskim konsulu, który został wyprowadzony z budynku i zarzucano mu próbę porwania dzieci pisaliśmy wcześniej.

Polski konsul wyprowadzony z budynku przez policję

 Dziś tj. 18.01.2019 w mediach społecznościowych skupiających ponad 40.000 Polaków w Norwegii wrze w temacie polskiego konsula Pana Sławomira Kowalskiego, którego to ponoć odwołała Erna Solberg. 

 Z informacji jakie można przeczytać w internecie dowiedzieć się można, że dziś jest ostatni dzień kadencji konsula i że ma 3 tygodnie na opuszczenie Norwegii. Na jednej z grup facebook Polaków w Norwegii przeczytać można post oznajmiający i nawołujący do protestów w tej sprawie słowami 

''wczoraj premier norwegii odwolala polskiego konsula slawomira kowalskiego w norwegii, ktory rok temu zostal wybrany najlepszym polskim konsulem, dlatego ze pomagal bardzo polakom w walce z barnevernet. mozemy to zaakceptowac albo popicac perycje i zorganizowac protest przed norweskim parlamnetem...!!!'' - zachowano oryginalną pisownie.

post odwolanie konsula kowalskiego

Ale jak to w internetach bywa, szczególne na publicznych forach zaraz pojawiły się wszelkiej maści komentarze opowiadające jaki to był Pan Kowalski. Dla jednych komentarze to hejt a dla innych wolność słowa. Oczywiście punkt widzenia zalezy od "punktu siedzenia".  

Niektórzy użytkownicy internetu zwrócili uwagę, że premier Norwegii nie może odwołać Polskiego konsula - tym samym chciano zdyskredytować post autorki. Co ciekawe autorka głównej informacji, oznajmiła w odpowiedzi, że premier ''spiekowala note do ministra spraw zagranicznych''. :) Pewnie pisała z rozpędu a chodziło jej o to, że wystosowano note do ministra.

Ktoś tam jeszcze dodał, że ''Nie ma takich prawnych srodkow, by premier obcego kraju mogl odwolac konlua Polskiego z funkcji. Moga jedynie wydac oficjalne stanowisko, ze jest persona non grata i poprosic o opuszczenie kraju. Ten zabieg dyplomatyczny jest jednak szalenie rzadko stosowany przez Norwegie.''

post polacy w norwegii konsul kowalski

Internauci komentują to tak na prawdę w różne sposoby, ale od razu da się wyczuć dwa obozy - zwolenników i przeciwników / Polski i Norwegii.

Sporo komentujących zakłada, że informacja jest prawdziwa

''Przeciwnicy'' - jak ja to ich nazywam, komentują w stylu jakoby konsul Kowalski postępowaniem zasłużył sobie na nakaz opuszczenia Norwegii.

post polacy w norwegii antypolskie w sprawie konsul kowalski

  Przypomnę, że konsul Kowalski walczył z barnevernet i pomagał polskim rodzinom, które miały problemy z tą instytucją. 

To jest Fakt!

I tu się ciśnie pytanie - ''Jaką świnią trzeba być by tak twierdzić''?. Dla mnie to jakiś przejaw anty Polskości. Przecież to fakt. Tak to jest fakt! - że konsul pomagał Polskim rodzinom w Norwegii w obronie przed Barnevernet. Jednak osoby które hejtują konsula Kowalskiego, tego nie dostrzegają jako coś dobrego / pozytywnego. Osoby te opiewają po stronie Norwegii i surowego przestarzałego Norweskiego prawa. Opiewają po stronie instytucji, która potrafi wyrządzić wiele krzywdy ludzkiej.

 Szokujący materiał! - Przy okazji o tym jak Norwegia kradnie Polskie dzieci mogę polecić te oto prezentacje w wykonaniu mecenasa Jerzy Kwaśniewski, prezesa #OrdoIuris, który był gościem szczecińskiego oddziału Civitas Christaiana. Opowiadał między innymi o tym jak w Norwegii pańśtwo odbiera dzieci..

Zwarzywszy na to, że nie tak dawno Norweżka Silje Garmo otrzymała azyl w Polsce przed Barnevernet, które chciało odebrać jej dzieci z powodu donosu, w którym stwierdzono, że nadużywała leków i prowadziła "chaotyczny styl życia", oraz po przeczytaniu wszystkich tych informacji, można założyć, że jakaś tam możliwość ''zemsty'' jest ze strony Norwegii. Czy zatem w tej informacji jest odrobina prawdy?

Czy to możliwe, że Norwegia użyła persona non granta w tym przypadku? 

post komentarze polakow w norwegii

To może być wielce prawdopodobne bo z tego co można przeczytać jakieś formacje prawne się w sprawę zangażują.

post komentarze solidaritiet norge

 Zwracam uwagę, że jest to informacja nie potwierdzona oficjalnym komunikatem, ani żadnym innym. Ambasada nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tym informacjom. Polecono czekać na oficjalne informacje.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy