W Norwegii  muzułmanie

W Norwegii muzułmanie domagają się kamieniowania!

Mniejszość islamska w Norwegii zmierza do zdobycia reprezentacji parlamentarnej, coraz śmielej podejmując kwestie „reform społecznych” w nowej ojczyźnie.

W trakcie zebrania w jednym z najważniejszych centrów islamskich w Oslo muzułmanie domagali się… kamieniowania cudzołożników. Do zdarzenia doszło w trakcie Konferencji Pokojowej Scandinavia zorganizowanej przez Sieć Islamu.

Konferencja odbyła się w dniach 23-24 marca i uczestniczyło w mniej ok. 5 tysięcy wyznawców mahometanizmu. Nagranie ukazujące jej przebieg i zgłaszane postulaty wypłynęło dopiero w ostatnim czasie. Uczestnicy dyskutowali nad skromnością kobiet, separacją płci, kamieniowaniem kobiet za cudzołóstwo.

Prowadzący „obrady” Fahad Ullah Qureshi - przy tym założyciel Sieci Islamu - pytał zgromadzonych czy przyjmują kary przewidziane przez Koran za zdradę i homoseksualizm. Sala zareagowała niemal jednogłośną aprobatą. Padło także pytanie o to, czy zgromadzeni postrzegają się jako „radykalnych muzułmanów”.

Oczywiście, imigranci zaprzeczyli. Moderator zapytał następnie o to, co jeśli Norwedzy zaczną oskarżać społeczność islamską o ekstremizm – na co muzułmanie także zareagowali sprzeciwem. Zwyczajnie, kara śmierci za apostazję lub przekroczenie nakazów obyczajowych nie była postrzegana przez zgromadzonych jako coś „radykalnego”, czy „ekstremistyczego”, ale jako naturalne rozwiązanie wynikające ze „zwykłej” interpretacji Koranu. Qureshi odnosząc się do kamieniowania „cudzołożnic” i homoseksualistów stwierdził, że powinien się z tym zgodzić każdy „normalny sunnicki muzułmanin”.

Jeden z młodych zgromadzonych mahometan zapytał dlaczego wyznawców jego religii obowiązuje separacja płciowa, podczas gdy nie jest to spotykane u chrześcijan ani żydów. – Odpowiedź jest prosta: islam jest prawdą a chrześcijaństwo i judaizm prawdziwe nie są – stwierdził Fahad Qureshi, założyciel organizacji.

Nagranie z „pokojowej” konferencji zostało upublicznione przez organizatora – samą Sieć Islamu, największą norweska organizację wyznaniową muzułmanów. Dziś prowadzi pięć ośrodków, aktywnie promując islam wśród Norwegów, co faktycznie przyniosło pewne sukcesy. Jej oficjalny serwis prezentuje specjalne sekcje dla aktywistów i konwertytów. Sieć prowadzi dla konwertytów także specjalną „szkołę”. Od 2010 roku organizacja prowadzi oficjalne „wyprawy misyjne” w celu „upowszechniania słów Proroka” i rozbijania „nieporozumień dotyczących islamu”.

 

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!