Homoseksualne dzieci

Norwegia: Geje mogą wychowywać dzieci

W Norwegii kontakty homoseksualne zostały zalegalizowane w 1972 roku. Norweski Kościół protestancki jest jednym z najbardziej otwartych na homoseksualizm kościołów na świecie. Od 1997 roku rozpoczął udzielanie błogosławieństw parom homoseksualnym. Kościół Norweski popiera także adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

W okręgu Nordland, na znak akceptacji,  duchowni na kościołach wywieszają flagi LGBT. Funkcjonuje tutaj wiele religijnych społeczności homoseksualistów (np. Åpen Kirkegruppe), a o ich spotkaniach informują również oficjane publikacje turystyczne. Normalnie homoseksualni kapłani są akceptowani przez norweski Kościół protestancki i mogą pełnić posługę duszpasterską.

Norweska stolica Oslo jest główną sceną dla homoseksualistów. W mieście tym znajdziesz wiele lokali, restauracji, hoteli, pubów. Oslo jest tzw. "gay friendly" - czyli przyjazne gejom. Z Norweskiego przewodnika dla gejów http://pl.menkarta.com/gej-przewodnik-norwegia/ dowiesz się gdzie można spotkać homoseksualistów.

Od 2016 roku geje mogą adoptować i wychowywać dzieci. Norweskie przepisy prawne przyznają prawo do ubiegania się o azyl polityczny z powodu prześladowań przez wzgląd na orientację seksualną we własnym kraju.

Dla wielu Polaków, na widok gejów wychowujących dzieci włos się jeży na głowie. Jeśli należysz do grona takich osób powinieneś natychmiast spakować menele i wrócić do Polski. Gdyż w Norwegii najwspanialszym miejscu na ziemi, nie toleruje się braku tolerancji na zjawiska homoseksualne. Gdyż takie zjawiska są tu kurwa normalne.

 

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!