Wiadomości, informacje z Norwegii

Problemy Polaków z NAV

Błędy Norweskiego urzędu pracy - NAV część I

 W związku z tym, że do Naszej redakcji napływają "dziwne sprawy" związane z urzędem pracy w Norwegii zwanym NAV. Postanowiliśmy uruchomić cykl artykułów opisujących problemy z NAV jakie napotykają Polacy mieszkający w Norwegi.

W planach mamy również otworzenie cykli artykułów związanych z BV oraz norweską służbą zdrowia. Uważamy, że artykuły te są w pełni zgodne z Naszą misją jaką jest rzetelne dziennikarstwo.

Wiemy, że Polacy stanowią największą mniejszość narodową w Norwegii, za tem problemy systemu w Norwegii bardzo często dotykają właśnie zwykłych "Kowalskich", którzy mieszkają w tym przepięknym kraju. Nasz cykl artykułów rozpoczynamy od nadesłanego skanu pisma, które Nasz rodak otrzymał z NAV (oryginał pisma do wglądu w redakcji)

 

Poniżej skan pisma z NAV Tranby zatytuowane 'Spørsmål om tilleggsopplysninger vedrørende pasient' - czyli pytania o informacje dotyczące pacjenta.

Pacjent (dane ukryliśmy) przebywał na zwolnieni lekarskim ponad 6 mcy. Nav w takich przypadkach obligatoryjnie wysyła zapytania o dodatkowe informacje do lekarza prowadzącego. Między innymi o symptomy choroby, jak długo przewiduje leczenie i takie tam...Pacjent otrzymał kopię tego listu do wglądu. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego jak to, że data sporzadzenia pisma jest 02.03.2017 a na końcu pisma jest napisano, że lekarz musi udzielić odpowiedzi na zadane pytania jak najszybciej ale nie później jak do dnia 11.08.14 :)

Tym akcentem zaczynamy nasz cykl spraw Polaków w norwegii i zachęcamy innych do opisywania swoich spraw/przygód z Norweskimi urzędami na nasz adres redakcji.

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia