Wiadomości, informacje z Norwegii

Norweski urząd pracy NAV

Błędy Norweskiego urzędu pracy - NAV część II

Witajcie rodacy !  Jakiś czas temu opublikowałem artykuł zatytułowany Błędy Norweskiego urzędu pracy - NAV część I , w którym opisałem pismo z NAV które otrzymałem z datą 02.03.2017 w którym urząd pracy NAV prosi mojego lekarza fastlege o odpowiedzi na kilka pytań odnośnie mojego stanu zdrowia i dodaje na końcu, że lekarz musi oudzielić odpowiedzi jak najszybciej ale do 11.08.2014 :) 

Dziś pragne Wam ukazać kolejny kwiatek Norweskiego urzędu Pracy NAV.  

W dni wczorajszym czyli 25.05.2017 powinienem otrzymac moje sykkepenger za miesiąc maj 2017 oraz feriepenger za 2016 z NAV. Ale, że był to dzień świąteczny to zgodnie z prawem norweskim powinienem pieniądze otrzymać w dzien poprzedzający święto. Dziś jest 26.05.2017 i minęła właśnie godzina 15:30 i niestety nie ma naliczonego sykepenger a na koncie mam pusto i nie mam za do kupić jedzenia i alkocholu !!! A jest weekend kurwa !!! Jestem taki wkurwiony, że boje sie wyjść na dwór, bo to może źle się skończyć dla mnie. Jeszcze ten Lukasz jakubow won Kedzierski leży mi na sercu, nie wiem co mam sobie o nim mysleć, ale dobra...

Ponizej wklejam screen z mojej zakładki ze strony NAV o płatnościach NAV.  Jak widać do dziś brak jest kasy za sykepenger za maj 2017 i feriepenge z NAV za 2016,  które mi sie należy, bo to moje pieniądze cieżko zarobione w pocie czoła w Norwegii, gdzie staciłem zdrowie.

brak sykepenger

W dniu dzisiejszym napisałem do NAV pytanie kiedy dostanę sykepenger i feriepenger moje, jednocześnie zakomunikowałem im, że lodówka pusta a jeść i pić się chce.

W odpowiedzi dostałem pismo, nie związane zupełnie z moim pytaniem. Pismo traktuje temat AAP, o który aplikowałem 29.04.2017.

AAP nav kurwa  

 W piśmie tym NAV pisze, że dostał moje dokumenty, opinie lekarzy bla bla bla.... że nie mogę ze wzgledów zdrowotnych wrócić do mojej pracy. Muszę skupić się na leczeniu. 

Zaraz po tym piśmie otrzymalem kolejne, zatytułowane Aktivitetsplan - czyi Plan aktywności. w którym proszą jednocześnie o jego zatwierdzenie. Niby nic nadzwyczajnego ale w treści tego pisma jest, że mam zatwierdzić plan aktywności polegajacej na tym ze 23.05.2017 podejme spotkanie z psyhologiem z komuny.

Zastanawiam sie jak mam to zatwierdzić skoro dziś jest 26.05.2017. Jak zatwierdzić mam dziś przeszłość, dotyczącą przyszłości ?  - Dodam, że 23.05.2017 nie miałem żadnego spotkania z psyhologiem. Widać burdel tam mają niesamowity. A pismo pisał jakiś totalny idiota. 

Po otrzymaniu tego Aktivitetsplanu uaktywniły mi sie meldekorty w systemie NAV, mimo iż nie mam jeszcze oficjalnej decyzji o przyznanym AAP. Gdyż pismo które otrzymałem jako pierwsze (które wkleiłem wyżej) nie jest decyzją o AAP. 

 Poniżej screen o aktywnych meldekortach:

meldekort nav

Po za tym ja jestem na sykepenger 100% i dnia 29.04.2017 złożyłem podanie KRAV OM SYKEPENGER za okres od 01.05.2017 do 29.05.2017. Niebawem idę po kolejne zwolnienie lekarskie, bo dalej nie jestem zdolny wrócić do mojej pracy.

Poniżej screen KRAV OM SYKEPENGER za okres 01.05.2017 do 29.05.2017 złozony 29.04.2017

krav om sykepenger

Najdziwniejsze jest to, że dnia 28.03.2017 otrzymałem z NAV pismo, że do dnia 20.06.2017 mam prawo otrzymywać sykepenger.

Ktoś to rozumi, cały ten cyrk? - Czuje, że chcą mnie kolenjy raz oszukać.

Jak tu nie zwariować kiedy każda sprawa którą ruszam wygląda tak jak wygląda ?

Uprzedzając niektóre złośliwe komentarze, abym wracał do Polski; Nie ! nie wróce do Polski, bo to w Norwegii straciłem zdrowie i tutaj muszę się leczyć. Czy to Wam się podoba czy nie. Nie po to płaciłem i płacę tyle lat tutaj podatki by teraz nie móc od nich wymagać nalezytego leczenia i rzetelnego prowadzenia spraw.

P.S

Niebawem opisze kolejne moje przygody z Norweskim systemem. Tym razem znowu o fałszowaniu dokumentacji medycznej. Jeśli chcesz być na bierzaco polajkuj profil na facebooku Norwegia okiem świeżaka

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia