Wiadomości, informacje z Norwegii

Chcą testować nawet 100.000 osób tygodniowo

Chcą badać każdego z objawami. Nawet 100.000 osób tygodniowo!

Obecnie istnieją ścisłe kryteria określające, kto może przystąpić do testu na koronawirusa. Dyrekcja Zdrowia chce to zmienić i ma nadzieję, że będzie w stanie przetestować każdego, kto ma objawy.

Uważamy, że pod koniec kwietnia lub na początku maja możemy zwiększyć liczbę przeprowadzanych testów do dziesiątek tysięcy testów tygodniowo. Może nawet do 100 000 tygodniowo, mówi Svein Lie, dyrektor ds. Zdrowia dla NRK. Obecnie około 30 000 osób w Norwegii testuje się na koronawirusa tygodniowo. Nie chodzi tylko o zdolność testową w laboratoriach, ale także o wystarczający sprzęt do pobierania próbek. Obecnie brakuje dostaw odczynników, a one są potrzebne do przeprowadzenia testów.

pomoc w norwegii tomek agent

Do tej pory FHI postanowiła ograniczyć badanie do pacjentów przyjętych do szpitali, pacjentów i mieszkańców zakładów opieki zdrowotnej oraz osób powyżej 65 roku życia z gorączką, kaszlem lub świszczącym oddechem. Badani są również pracownicy służby zdrowia, którzy mają ścisły kontakt z pacjentami oraz osoby, które miały bliski kontakt z potwierdzoną osobą zakażoną. Osoby z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych, które nie należą do żadnej z grup ryzyka, zwykle nie są badane na obecność covid-19. Powodem jest głównie brak sprzętu testowego.

 

Na podstawie: https://www.nrk.no/norge/helsedirektoratet-haper-a-kunne-teste-100.000-i-uka-innen-manedsskiftet-1.14978686

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia