Wiadomości, informacje z Norwegii

Barnevernet i dziecko w Norwegii

Coraz mniej dzieci odbieranych przez Barnevernet

Barneternet - instytucja która stoi na straży dobra dzieci w Norwegii, w roku 2020 wydała 751 decyzji o przymusowym ich odebraniu. Dla porównania warto podać, że np. w roku 2017 decyzji takich wydano 1778. 

Dyrektor instytucji stojącej na straży dobra dzieci i młodzieży Mari Trommald i Barne uważa, ze przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że w ostatnich latach kładziono nacisk na to aby zapewnić rodzinom odpowiednio wcześniej pomoc tak aby do decyzji odebrania dziecka dochodziło w jak najmniejszym stopniu. Uważa on również, że współpraca krewnych, oferta usług opieki psychiatrycznej, szkoły i NAV uległa poprawie, dzięki czemu więcej osób może poradzić sobie z rolą rodzicielską.

Przypomnijmy, że Europejski Trybunał Praw Człowieka wielokrotnie oskarżał norweskie władze za łamanie praw człowieka w sprawie o dobro dzieci.

 źródło: https://www.nrk.no/nyheter/faerre-tvangsplasserte-barn-1.15676261

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia