Wiadomości, informacje z Norwegii

wirus HPV

Darmowe szczepienia przeciw HPV dla kobiet urodzonych po '91

Przypominamy, że dla kobiet urodzonych w 1991 i pożniej przysługuje darmowe szczepienie przeciw HPV w Norwegii.

HPV - Human Papilloma Virus po polsku znaczy Wirus brodawczaka ludzkiego -wirus z rodziny papillomawirusów. Wirusów tych isntnieje ok 100 typów, z których część może być przyczyną łagodnych zmian w postaci brodawek na skórze,

część powstawania łagodnych zmian w postaci kłykcin kończystych, a część nowotworów złośliwych, jak rak szyjki macicy i rak prącia.

Zakażenie HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową i większość ludzi przechodzi zakażenie HPV bezobjaowow. U części osób zakażenie utrzymuje się co sprzyja rozwojowi raka głównie szyjki macicy, sromu, pochwy i ustnej części gardła. Raki związane z HPV stanowią 3,3 % zachorowań na raka wśród kobiet i 2 % wśród mężczyzn. Dlatego Folkehelseinstituttet wychodzi z akcją przeciwdziałania nowotworom związanym z HPV i oferuje darmowe szczepienie kobiet przeciw HPV.

 

Obecnie trwa akcja informacyjna i Folkehelseinstituttet rozsyła sms z informacją o darmowych szczepieniach.

W celu dalszych informacji zapraszamy do odiwedzenia strony https://fhi.no/sv/vaksine/hpv/ gdzie dowiecie sie Państwo bliższych informacji.  Jednocześnie przypominamy, że seks oralny może zakonczyć sie również zakażeniem HPV jamy ustnej.

wicej o wirusie HPV możesz przeczytać na wikipedii

 

 

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia