Chaos w Norwegii spowodowany koronawirusem

Dramatyczna sytuacja w Norwegii spowodowana epidemią koronawirusa

Z dnia na dzień sytuacja w Norwegii wydaje się jakby wymykała się z pod kontroli.  Z dnia na dzień przybywa zarażonych w zatrważającym tempie. 

Mimo to wielu norwegów bagatelizuje epidemie koronawirusa i miniony weekend spędziło na hyttach.

Rząd organizuje liczne konferencje prasowe w których zapowiada zmiany prawne i pomoc firmom oraz przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Norwegii na własny rachunek tzw. ENK . Rząd obiecuje skrócone okresy pracodawcy w przypadku permitteringów. Jednak póki co na tym tylko się kończy. Natomiast jeśli chodzi o wprowadzanie kar, za łamanie kwarantanny, izolacji, czy przemieszczania się między komunami, rzad norweski usankcjonował to w ciągu dnia.

W ciągu dnia rząd norwegii ustanowił, że osoby bez ważnego pozwolenia na pracę, mogą zostać deportowane. Wiemy przecież, że bardzo dużo osób ma pozwolenie na pobyt i pracę w Norwegii, uzależnione od tego czy posiada się pracę. Jeśli pracę tę się straci, to formalnie traci się prawo do legalnego pobytu.

Przywrócono kontrole na granicach, a turyści są zawracani z lotnisk. Szpital w Oslo poszukuje dodatkowych pracowników, ponieważ sytuacja tego wymaga. Nie ma komu przeprowadzać testów w kierunku koronawirusa. Osoby, które zostały poddane testom na wyniki czekają po kilkanaście dni. Brakuje również policjantów do pomocy w opanowaniu sytuacji.

Zamknięto szkoły i przedszkola, ograniczono usługi publiczne w instytucjach publicznych,. 

W ciagu ostatnich dni usłyszeliśmy, że firmy takie jak Norwegian, ISS, SAS, Color Line, Fjord Line, Nordic Choise oraz tysiące mniejszych firm wysłały setki tysięcy pracowników na permitteringi.

 

Jak to wszystko się zakończy? - Nie wiadomo.

źródła informacji pochodzą z https://www.nrk.no/nyheter/det-nye-koronaviruset-1.14855584 i obejmują zebrane informacje z ostatnich 4 dni.

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii