Wiadomości, informacje z Norwegii

Zdjecie z VG - premier wraz z liderem KrF Kjellem Ingolfem Ropstadem i ministrem handlu lewicy Iselinem Nybø

Erna Solberg: - Celem jest otwarcie Norwegii przed latem

Premier Erna Solberg powiedziała wczoraj, że Norwegowie widzą koniec interwencji: - Naszym celem jest otwarcie większości działań i firm, które zostały zamknięte przed latem, mówi.

Po wczorajszym posiedzeniu w biurze premiera w Oslo, najpierw budynek opuścili dyrektor ds. Zdrowia Bjørn Guldvog i dyrektor Camilla Stoltenberg z Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) wychodząc i siadając na własnych rowerach, za pomocą których przybyli na spotkanie z premier.

Następnie wyszła Solberg ze swoimi dwoma ministrami - liderem KrF Kjellem Ingolfem Ropstadem i ministrem handlu lewicy Iselinem Nybø, udając się na krótki spacer z redakcją VG, siedem tygodni po wprowadzeniu ograniczeń 12 marca 2020 w związku z koronawirusem.  Tym samym pokazali, że normalność w Norwegii powraca pełną parą.

Minister biznesu Nybø bierze loda

Erna Solberg powiedziała, że ciężko pracują, aby stworzyć harmonogram tego, co można otworzyć. Celem jest otwarcie Norwegii przed latem, powoli, ale pewnie i starannie. 

Rząd przedstawi szczegóły w najbliższy czwartek.

''Nie możemy otworzyć wszystkiego naraz. Musimy to robić razem, pod kontrolą i z czasem. Priorytetem 1 rządu jest zapewnienie pomocy dzieciom i młodzieży. Priorytet 2 to ulga w życiu zawodowym, a priorytet 3 w przypadku innych działań'' - mówi Kjell Ingolf Ropstad.

Mamy wyraźny cel, aby firmom i przedsiębiorstwom zapewnić ulgę, aby ludzie mogli wrócić do swojego miejsca pracy, z którego wielu zostało wykluczonych.” - mówi Nybø.

 

więcej w źródle: https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/pL2KEo/erna-solberg-maalet-er-aa-aapne-norge-foer-sommeren

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia