Pismo prokuratora w sprawie Rafała Gawła

Europejski list gończy ENA za Rafałem Gawłem wystawiony, ale to nie koniec jego problemów

Przestępca Rafał Gaweł były dyrektor Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych może już niedługo trafić do więzienia w Polsce celem odbycia nałożonej na niego przez Sąd Rzeczypospolitej Polski, kary dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Jak donosi portal ''Dzień Dobry Białystok'', który pytał prokuratury w Białymstoku, Europejski Nakaz Aresztowania jest już wystawiony. Teraz kwestią czasu jest kiedy Norweska Policja dokona aresztowania Gawła i przekaże go Polskiej Policji. 

Wiemy, że Rafał Gaweł pisał na swoim profilu facebook, że ubiegał się o azyl polityczny w Norwegii. Oczywiście jest to informacja jak na przestępce Rafała Gawła przystało małowiarygodna conajmniej. Po pierwsze jest to informacja oficjalnie niepotwierdzona przez służby Norweskie, po za tym gdyby Gaweł ubiegał się o azyl polityczny, to by pokazał złożony wniosek / kopię z nadanym numerem sprawy, a nie wklejał na swoim profilu pisma z kancelarii prawnej w zupełnie innej sprawie - zobacz tu.

My uważamy, że Rafał Gaweł specjalnie dokonał takiego wpisu, aby małointeligentnych czytelników zmanipulować i wzbudzić w nich litość oraz odpowiednio nastawić przeciwko Polskim instytucjom.

To nie koniec problemów Rafała Gawła.

Jak ustaliła Nasza redakcja Norwegia1, prokuratura w Białymstoku prowadzi jeszcze kolejne śledztwa przeciwko Gawłowi. Śledztwo PO I Ds. 5.2016 dotyczy podrobienia kilkudziesięciu dokumentów, dokonaniu szeregu wyłudzeń i usiłowań wyłudzeń, a także udaremnienia zaspokojenia należności wierzycieli, które to czyny miały miejsce w związku z działalnością Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej ''Teatr Trzyrzecze'' z siedzibą w Warszawie oraz innych podmiotów gospodarczych.

rafal gawel przestepca pismo z prokuratury

 

W przyszłym tygodniu zwrócimy się do rzecznika Politi o komentarz w tej sprawie. Mamy nadzieję, że do tego czasu przestępca Rafał Gaweł będzie już na terytorium RzeczyPospolitej, a jego żona i dziecko o ile zostaną w Norwegii, będą poddani szczególnej opiece przez Barnevernet.

cdn...

 

Przeczytaj:   

Gaweł grozi redakcji donosem do norweskiej policji 

Polak, współzałożyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce azyl w Norwegii

 

 

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!