Wiadomości, informacje z Norwegii

Zbigniew Stonoga w Norwegii

Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi

We wtorek w Lublinie Sąd Okręgowy wydał za Zbigniewem Stonogą Europejski Nakaz Aresztowania. Stonoga przyjechał jakiś czas temu do Norwegii, aby starać się tu o azyl polityczny. Już wtedy prokuratura wystosowała za nim list gończy. 

Z materiałów zgromadzonych przez redakcje wynika, że Sąd Okręgowy dobrze wie gdzie przebywa Stonoga, że w Norwegii.

Na stronach onetu.pl można przeczytać, że ''O wydanie ENA wobec Stonogi wystąpiła do sądu Prokuratura Regionalna w Lublinie. Chodzi o sprawę, w której prokuratura zarzuciła Zbigniewowi Stonodze oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej na kwotę ponad 900 tys. zł i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. W grudniu ubiegłego roku Stonoga został w tej sprawie zatrzymany. Sąd odrzucił wtedy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, natomiast zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

W związku z tym, że od 1 listopada 2019 r. weszła w życie umowa między Unią Europejską a Norwegią i Islandią, w której te państwa zobowiązały się do honorowania i wykonywania ENA, należy spodziewać się aresztowania Zbigniewa Stonogi w Norwegii, a osoby które mu pomagają, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności? Bo, jeżeli tak, to Zbyszek może czuć się w niekomfortowej sytuacji.

Tymczasem na profilu facebookowym, Zbigniewa Stonogi widać, że próbuje sprzedawać, swoje ''gadżety''. Widocznie, potrzebuje pieniędzy, bo życie w Norwegii do tanich nie należy.

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia