Wiadomości, informacje z Norwegii

Poszukiwany Rafał Gaweł

Norweskie obywatelstwo Rafała Gawła nie uchroni przed ENA

Skazany prawomocnie założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł uzyskał norweskie obywatelstwo - podał portal DoRzeczy.pl. Portal DoRzeczy.pl twierdzi, że w związku z tym, że Gaweł otrzymał norweskie obywatelstwo, to nie będzie mógł być ścigany przez Europejski Nakaz Aresztowania. 

''Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie mamy z nią żadnego szczególnego porozumienia, które pozwalałoby stosować Europejski Nakaz Aresztowania. Dlatego ten nakaz nie będzie mógł być wydany w sytuacji, gdy Sąd Okręgowy w Białymstoku będzie miał potwierdzoną informację, że skazany przebywa poza terytorium UE - powiedział w rozmowie z portalem Łukasz Piebiak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.'' - czytamy w artykule DoRzeczy.pl 

Sam Rafał Gaweł na swoim profilu nie wspomina nic o azylu, obywatelstwie norweskim, dlatego rewelacje portalu DoRzeczy wydają się być bzdurą.

Jednak fakt jest taki, że już w 2019 roku 1 listopada weszła w Norwegii w życie umowa o aresztowaniu między Norwegią a UE. Nowy system oznacza, że ​​obywatele Norwegii będą mogli zostać przekazani państwom UE.

Źródło: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/avtale-mellom-norge-og-eu-om-arrestordre-trer-i-kraft/id2674571/

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia