Wiadomości, informacje z Norwegii

Koronawirus w Norwegii

Instytutu Zdrowia Publicznego: Dziewięciu na dziesięciu zakażonych wyzdrowiało

Rozprzestrzenianie koronawirusa w Norwegii jest niskie w populacji. Odsetek badanych z pozytywnym wynikiem spadł w ciągu kilku tygodni. Według najnowszego cotygodniowego raportu Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego liczba pacjentów przyjętych do szpitali również maleje.

 

spadek zachorowalnosci koronawirus w norwegii statystyka podzial na plec

 

spadek zachorowalnosci koronawirus w norwegii

Powyższe wykresy odnoszą się do tygodnia 18. Pełny raport można przeczytać tutaj

W ubiegłym tygodniu tylko 1,5% testowanych miało pozytywny wynik testu. Liczba osób przyjętych do szpitali i oddziałów intensywnej terapii również spada od 13. tygodnia. W ubiegłym tygodniu trzech nowych pacjentów przyjęto na oddziały intensywnej terapii.

Większość powiatów odnotowuje spadek, z wyjątkiem Troms i Finnmark, które zgłosiły 12 przypadków w 18 tygodniu w porównaniu z 8 w 17 tygodniu. Największy procentowy spadek liczby zarażonych zaobserwowano w Rogaland, Møre og Romsdal, Oslo, Trøndelag, Vestfold i Telemark. 

źródło: https://www.fhi.no/nyheter/2020/lav-smittespredning-i-norge/

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia