Wiadomości, informacje z Norwegii

Kredyt w Norwegii po polsku
Kredyt w Norwegii po polsku

JAK OTRZYMAĆ KREDYT W NORWEGII?

Nieuniknione zobowiązania, ambitne plany na biznes, utęsknione wakacje, czy zepchnięte na drugi plan marzenia do spełnienia? Każdy z nas posiada przynajmniej jedno z wyżej wymienionych. Tym, co najczęściej stoi nam na przeszkodzie do ich zrealizowania jest brak środków finansowych. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest kredyt. A co, jeśli na drodze staną nam pozornie skomplikowane formalności? Bez obaw, pokażemy Ci jak wyjść z impasu i chwycić byka za rogi.

Krok 1 – ten najtrudniejszy.

Zbliżają się wakacje a Tobie marzy się wypoczynek na gorących piaskach Bali, by chociaż na chwilę zapomnieć o tundrze. Być może Twoja krewna niebawem wychodzi za mąż i obyczaj nakazuje zakup praktycznego podarku na nową drogę życia. Może Twój samochód potrzebuje długo odwlekanego remontu silnika. Każda z tych sytuacji wymaga nakładu finansowego, który, nie oszukujmy się – nie każdy z nas posiada. Bez względu na to czy robisz to dla siebie czy dla swoich bliskich jedno jest pewne – trzeba podjąć decyzję. Decyzja o wzięciu kredytu czy pożyczki nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza, jeśli rozważamy kredyt w obcej walucie lub ba! w obcym kraju. Czeka nas masa formalności, cała lista wymagań i… bariery językowe. Na szczęście tam, gdzie pojawia się problem człowiek znajduje także jego rozwiązanie. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Na pomoc z formalnościami związanymi z procesem kredytowym w Norwegii przybywa nam Motty Polska – pośrednik między klientami indywidualnymi a norweskimi bankami. Motty znajdziemy w prosty sposób – wyszukując ich profil na FB i wysyłając wiadomość, odwiedzając witrynę internetową (pl.motty.no) lub dzwoniąc bezpośrednio pod numer (+47) 928 79 709. Doradca udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji, przekaże listę wymaganych dokumentów oraz wskaże jak je skompletować oraz pomoże uzupełnić wniosek. Cały proces jest niezobowiązujący i bezpłatny.

Krok 2 – zaufaj procesowi (i swojemu doradcy).

Wykonaliśmy pierwszy telefon, zorientowaliśmy się w warunkach i wymogach kredytowych, a nawet zainicjowaliśmy proces poprzez wypełnienie wniosku i wysłanie go wraz z potrzebnymi dokumentami (ostatni odcinek z pensji, Skattemelding 2021 (ostatni PIT), raport kredytowy) do naszego doradcy. Doskonale, ale co teraz? Jeżeli udało Ci się wypełnić wniosek oraz złożyć wszystkie wymagane dokumenty - wystarczy czekać. Tutaj pałeczkę przejmują pośrednicy, którzy w Twoim imieniu kontaktują się z blisko 20 norweskimi bankami i zbierają od nich oferty. To ich zadaniem jest dopilnowanie, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, a wykaz dokumentów i zawartych w nich danych zgadzały się w 100%. W przypadku nieprawidłowości lub braków natychmiast się z Tobą skontaktują. Mimo, że cały proces nie wiąże się dla Ciebie z żadnymi kosztami, to przyznanie Ci kredytu leży także w interesie Twojego doradcy. Kontakt możliwy jest telefonicznie bądź online – na tym etapie jest to zazwyczaj droga mailowa, messenger a nawet aplikacja Whatsapp! W obu przypadkach nie musisz wychodzić z domu. Wszelkie formalności załatwisz np. pijąc poranną kawę w domu.

Krok 3 – wybierz ofertę i podpisz umowę kredytową.

Gdy Motty otrzyma wszystkie dostępne oferty, Twój doradca skontaktuje się z Tobą celem ich przedstawienia. To do Ciebie należy wybór, czy wybierzesz jedną z nich i podpiszesz umowę kredytową z bankiem. Jak już wcześniej wspominaliśmy – aż do momentu podpisania umowy proces jest niezobowiązujący. Jeśli zdecydujesz się na podpisanie umowy, Twój doradca pomoże Ci w przekazaniu jej do wybranego przez Ciebie na podstawie oferty banku. Proces udzielania kredytów jest niezwykle sprawny, więc pieniądze możesz otrzymać na swoje konto nawet następnego dnia. Maksymalny czas oczekiwania na wypłatę to 7 dni ale w większości przypadków pieniądze wpływają na konto już w ciągu 3 dni.

Czas na realizację celów.

Gratulacje, udało się nam uzyskać kredyt w Norwegii. Co teraz? Czas na realizowanie długo odkładanych planów. Otrzymanie kredytu, zwłaszcza w obcym kraju, to powód do zadowolenia, jednak należy pamiętać o wynikających z tego konkretnych obowiązkach wobec banku. Mianowicie: spłacanie rat kredytu. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie stałego przelewu na konto banku tak, by wyeliminować możliwość pominięcia spłaty raty, co może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Jeżeli nie jesteś pewien jak to zrobić, możesz skontaktować się ze swoim bankiem lub doradcą Motty. Jako jedna z niewielu firm na rynku pomagają swoim klientom nawet po udzieleniu im kredytu przez bank. Kompleksową i profesjonalną obsługę klienta można uznać za jeden z sekretów popularności tej firmy wśród Polaków ubiegających się o norweski kredyt.

sprawdź https://pl.motty.no/

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
Chcesz opublikować artykuł? - napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Portal Norwegia1.pl

Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia