Wiadomości, informacje z Norwegii

Kredyty dla Polaków w Norwegii

Kredyty dla Polaków w Norwegii

Kredyty w Norwegii są rozwiązaniem niezwykle popularnym, także wśród obcokrajowców. Można je uzyskać w prosty i szybki sposób, bez konieczności wychodzenia z domu. Powód wzięcia pożyczki jest najczęściej ten sam, a jest nim indywidualna potrzeba konsumenta. Chociaż nasze potrzeby nie ulegają dużemu zróżnicowaniu w zależności od szerokości geograficznej, to warunki otrzymania kredytu i owszem. Dlatego też warto znać specyfikę rynku kredytowego tego kraju.

Kredyt w Norwegii dla obcokrajowców – co warto wiedzieć?
Kredyty konsumenckie dla obcokrajowców w Norwegii cieszą się ogromną popularnością. Główną ich zaletą jest łatwość aplikowania. Niemalże wszystkich formalności dopełnimy w 100% online. Procedura zaciągania kredytów w Norwegii przebiega niezwykle szybko dzięki wykorzystaniu BankID. To wirtualny dowód tożsamości z elektronicznym podpisem w jednym. Jest przydatny przy operacjach bankowych, oraz do kontaktów z urzędami państwowymi, takimi jak m.in. Skatteetaten. Usługę można uruchomić w placówce banku, z którego usług korzystamy w Norwegii. Co prawda BankID nie jest wymagany, ale zdecydowanie przyspiesza i upraszcza załatwianie wszystkich formalności urzędowych oraz ułatwia procedurę uzyskania kredytu.

Podobnie jak w Polsce, tak i w Norwegii, banki wypłacają środki na podstawie zdolności kredytowej konsumenta. Sama zdolność określana jest na podstawie zebranych danych w takich systemach jak Experian czy BisNode. Generują one raporty, w których zawarte są szczegółowe informacje osobowe. Ponadto można w nich znaleźć informacje o dochodach, rozliczenia podatkowe za lata wcześniejsze czy informacje o aktualnych zadłużeniach typu inkasso. Przed rozpoczęciem składania wniosku o kredyt konieczne jest sprawdzenie aktualności wszystkich danych lub ich uzupełnienie. Brak aktualnych informacji w systemie poskutkuje odrzuceniem wniosku o kredyt.

Jakie warunki musisz spełnić?
Otrzymanie kredytu w Norwegii jest proste – w teorii. Jest zaledwie kilka warunków, które potencjalny kredytobiorca musi spełnić. Formalności jest co prawda niewiele, należy jednak zadbać o ich dopełnienie.

By móc ubiegać się o kredyt w Norwegii musisz posiadać stały numer personalny (tzw. fødselsnummer). Można otrzymać go w Skatteetaten (Urząd Podatkowy) w związku ze zgłaszaniem przeprowadzki do Norwegii. Jest on przyznawany osobom, które zamierzają przebywać na terenie Norwegii dłużej niż 6 miesięcy. W celu otrzymania numeru należy przedstawić m.in. ważny dokument tożsamości (np. paszport), potwierdzenie rejestracji na policji, umowę najmu lub zakupu mieszkania oraz umowę o pracę na okres co najmniej 6 miesięcy. Jeśli posiadasz już stały numer personalny oraz meldunek, pozostają jedynie trzy warunki do spełnienia, by uzyskać kredyt – musisz mieć ukończony 21. rok życia oraz odpowiedni dochód roczny w wysokości min. 220 000 NOK brutto. Ostatnim warunkiem jest przedstawienie wszystkich dochodów z okresu ostatnich 3 lat.

Prawdziwą przeszkodą w uzyskaniu kredytu może okazać się posiadane zadłużenie czy nieznajomość języka norweskiego. Bez znajomości konkretnych pojęć nie będziemy w stanie poprawnie uzupełnić wniosku, czy załączyć odpowiedniej dokumentacji, co ostatecznie może poskutkować wycofaniem oferty kredytowej przez bank. Dlatego też bardzo ważnym jest dopilnowanie prawidłowego przebiegu procesu kredytowego już na początkowym etapie. Wszelkie nieprawidłowości lub braki w wymaganej dokumentacji mogą pozbawić nas szansy na uzyskanie najlepszej oferty kredytowej.

Jesteś Polakiem i starasz się o kredyt w Norwegii? Możesz liczyć na wsparcie.
Korzystanie z norweskich usług kredytowych może stanowić nie lada wyzwanie z uwagi na liczne wytyczne i wymagania, oraz samą specyfikę rynku kredytowego w Norwegii. Na szczęście również w tym przypadku znajdzie się rozwiązanie. Czy wiesz, że możesz skorzystać z usług doradztwa kredytowego prowadzonego przez Polaków, którzy norweski rynek finansowy znają od podszewki?

Polska filia firmy Motty.no, oferuje swoje usługi rodakom osiadłym w Norwegii, by pomóc korzystać z norweskich usług kredytowych. W ofercie firmy znajdziemy m.in. pomoc w uzyskaniu kredytu konsumenckiego, karty kredytowej czy usługę refinansowania, czyli kredytu konsolidacyjnego. Pomoc jest w pełni bezpłatna. Warto zaznaczyć, że klienci nie zawierają umów kredytowych z firmą, lecz bezpośrednio z norweskimi bankami. Motty jest zaledwie pośrednikiem w komunikacji między klientem a organem finansowania. Pozyskuje dla swoich klientów oferty od 20 norweskich banków, z którymi współpracuje. Doradcy pomagają uzupełnić dokumentację oraz dopilnować wszystkich formalności, by proces kredytowy odbył się sprawnie i bezproblemowo, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Dla Motty liczy się przede wszystkim profesjonalizm. Firmę tworzy grono doświadczonych doradców, którzy sprawę każdego klienta traktują indywidualnie. Decydując się na ich pomoc możesz liczyć na 100% wsparcie na każdym etapie ścieżki kredytowej przez cały okres kredytowania. Doradcy Motty dopilnują, by potrzebne Ci środki finansowe dotarły na Twoje konto w możliwie najkrótszym czasie.

Wybierz dobrego pośrednika.
Dlaczego wybór dobrego pośrednika już na samym początku jest kluczowy? Banki norweskie stosują limity ofert. W zależności od polityki banku wnioskodawca może otrzymać jedną ofertę kredytową w określonym przez bank czasie. Dla „sprytnych” kredytobiorców, chcących porównać oferty uzyskane przez wielu różnych pośredników znaczy to tyle, że korzystając z kilku firm pośredniczących jednocześnie mogą pozbawić się możliwości otrzymania części ofert kredytowych nawet na kilka miesięcy. Bank bowiem przygotowuje ofertę dla konkretnej osoby, nie dla jej pośrednika.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm oferujących usługi doradztwa kredytowego. Wybierając doradcę warto pamiętać o tym, że zakres pomocy oraz jej jakość jest bardzo zróżnicowana. Dlatego też wybór zaufanej marki, która poważnie traktuje interes klienta jest bezwarunkowym kluczem do sukcesu.

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
Chcesz opublikować artykuł? - napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Portal Norwegia1.pl

Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia