Norweski minister zdrowia Benta Høie

''Mamy kontrolę nad epidemią koronawirusa''

Według ministra zdrowia Benta Høie, koronawirus sieje obecnie w Norwegii znacznie mniejsze spustoszenie, niż przed wprowadzeniem restrykcji. Ostrzega również przed zbyt szybkim wycofywaniem podjętych środków zaradczych.- Teraz nowe dane pokazują, że średnio jeden zakażony może zainfekować 0,7 innych osób. Oznacza to, że mamy kontrolę rozprzestrzenianiem się wirusa. - powiedział Høie podczas konferencji prasowej w poniedziałek po południu.

 

Obliczenia pokazują, że każda osoba zarażona koronawirusem w Norwegii w chwili obecnej przenosi infekcję średnio na mniej niż jedną nową osobę . - Przed wprowadzeniem rygorystycznych środków każda zarażona osoba infekowała średnio 2,5 innych osób. 

Jeśli obliczenia są prawidłowe, oznacza to, że wybuch korony w Norwegii już nie rośnie, a liczba przyjęć do szpitala spadnie, jeśli wprowadzone środki będą kontynuowane. Jednocześnie minister zdrowia Bent Høie ostrzegł przed zbyt szybkim wycofaniem wszystkich środków. - Dzięki środkom uzyskaliśmy stabilną stytuację. Musimy o tym pamiętać - dodał minister zdrowia. 

 

więcej u źródła: https://www.nrk.no/norge/helseministeren_-_-vi-har-fatt-koronaeidemien-under-kontroll-1.14967289

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii