Wiadomości, informacje z Norwegii

Dyskryminaca w Norwegii

NAV odmawia zorganizowania dialogmøte ze względu na język - dyskryminacja?

Dziś prezentujemy Państwu kolejną część z zapowiadanej serii pt. "Błędy NAV". Nasza redakcja jest w posiadaniu zdjęcia oraz materiału filmowego ze skrzynki (Innboks) Pana Tomasza, które to ukazują dialog z urzędnikiem bardzo dobrze znanej polakom instytucji jaką jest norweski urząd pracy NAV.

W dialogu z dnia 18.04.2017 Pan Tomasz prosi urząd pracy NAV, aby ten zorganizował dialogmøte - czyli spotkanie, z fastlege (lekarz rodzinny), arbeidsgiver (pracodawca) w asyście NAV w miejscu pracy w Lier. Jak dodaje Pan Tomasz tematem rozmowy miała być możliwość i chęć jego powrotu do miejsca pracy w związku z chorobą.

W odpowiedzi z dnia 19.04.2017 Pani urzędniczka z NAV pisze do Pana Tomasza, że bazując na języku w wiadomości którą Pan Tomasz przesłał, ona nie zorganizuje spotkania z pracodawcą [...] Zaleca również, aby w sprawie możliwości powrotu do miejsca pracy Pan Tomasz porozmawiał sam bezpośrednio z pracodawcą.

Przypominamy Państwu, że w Norwegii obowiązuje ustawa o zakazie dyskryminacji. Nie można poddawać dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, religię, język , światopogląd czy niepełnosprawność. Jest to sprzeczne z ustawami:

Lov om forbud mot diskriminering på grunn av nedsatt funksjonsevne (diskriminerings- og tilgjengelighetsloven)

Lov om forbud mot diskriminering på grunn av etnisitet, religion og livssyn (diskrimineringsloven om etnisitet)

Pan Tomasz dodaje, że jest to tylko wierzchołek góry lodowej sytuacji z jakimi się spotyka na codzień z norweskimi urzędami, lekarzami itp. Pan Tomasz obiecał, że ze wszystkimi materiałami jakie zgrommadził w ciągu 6 letniego pobytu w Norwegii, będzie sukcesywnie dzielił się z opinią publiczną za pomocą portalu Norwegia1.pl.

Tym samym redakcja portalu zaprasza do częstszego odwiedzania stron portalu by być na bieżąco. Również gorąco zachęcamy inne osoby do nadsyłania swoich tematów do publikacji na adres email redakcji.

 

Przeczytaj również Błędy Norweskiego urzędu pracy - NAV część I

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia