Wiadomości, informacje z Norwegii

Budynek socialny w Norwegii

Norwedzy są szczęśliwi, że Polacy na nich pracują

Statystyki podane przez NAV z dnia 31 marca 2017 roku mówią, że niemal 9,5 procenta ogólnej populacji norwegów w wieku produkcyjnym (18-67 lat) pobierają świadczenia uføretrygd. Obrazując liczbowo jest to 321.300 osób.

niepelnosprawni w norwegii 

 Warunkiem uprawnieniającym do rent inwalidzkich (uføretrygd) jest to, że zdolność do wykonywania pracy zarobkowej (dochodu) jest trwale zmniejszona o co najmniej połowę. W przypadku osób otrzymujących świadczenia z tytułu zasiłku dla bezrobotnych ( lub arbeidsavklaringspengerprzy składaniu wniosku o rentę inwalidzką wystarczy, że dochód zostanie trwale obniżony o 40%.

 Rozważając ile zdolności do pracy zarobkowej jest obniżonej, nacisk kładzie się na wiek, umiejętności, wykształcenie, doświadczenia zawodowego i możliwości pracy w domu lub w innym miejscu, gdzie jest to uzasadnione. 

Zatem jak to jest możliwe, że rzesze Norwegów, którzy z zewnątrz nie dają po sobie poznać, że posiadają jakieś schorzenia kwalifikujące ich do świadczeń inwalidztwa ( pobierają uføretrygd) śmieją się z Polaków, którzy muszą na takich Norwegów pracować ?

Takich norwegów  pobierających świadczenia z systemu, którzy umysłowo i fizycznie nie dają po sobie poznać, że są niepełnosprawni znajdziemy w Lier o tutaj:

socialny budynek w norwegii

i tutaj w Drammen.

social w norwegii

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia