Wiadomości, informacje z Norwegii

Kosmodrom Andøya - źródło NRK

Norwegia inwestuje w kosmodrom - 365 mln koron norweskich

W Norwegii ma zostać utworzona pierwsza w Europie baza służąca do wystrzeliwania satelitów w przestrzeń kosmiczną. W maju 2020 r. rząd obiecał 365 mln NOK na inwestycje kosmiczne na Andøya. Dziś Erna Solberg potwierdziła i dała zielone światło przedsięwzięciu.

andoya

Firma która prowadzi projekt spodziewa się nawet 150 nowych miejsc pracy w związku z bazą startową. Oczekuje się, że pierwszy start satelity z Andøya nastąpi w trzecim kwartale 2022 roku.

 Erna Solberg szczyciła się na dzisiejszej konferencji prasowej, że projekt może być wizytówką norweskiej technologii i istotnym źródłem możliwości dla biznesu i rynku pracy zarówno w północnej Norwegii, jak i w pozostałej części kraju. Rząd przekaże 365 milionów NOK na Andøya Spaceport, spółkę zależną od Andøya Space. Zatem firma będzie gotowa do rozpoczęcia budowy kosmodromu Andøya. Firma podpisała już umowy z dwoma dużymi niemieckimi firmami. Aby otrzymać kapitał i pomoc publiczną, musiało zostać spełnionych szereg warunków. Między innymi, poprawy wymagał model biznesowy, który w załóżeniach przyniesie odpoweidnie zyski z przedsięwzięcia.

link do konferencji - > https://www.nrk.no/video/c087d1bd-065c-4104-b5a9-b490875e3fd9

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia