Konferencja prasowa rządowa 07.03.2020 godz.16

Norwegia wraca powoli do życia

W dniu dzisiejszym tj. wtorek 07.04.2020 Erna Solberg zwołała konferencje prasową na godzinę 16. Nasza redakcja przysłuchiwała się jej z uwagą i chcemy podzielić się z Polakami, tym co usłyszeliśmy.

Przedszkola zostaną otwarte od 20 kwietnia. Uczniowie klas 1-4 do szkół wrócą 27 kwietnia.

27 kwietnia do szkół wrócą uczniowie szkół średnich zawodowych poziomu trzeciego VG3 , którzy zdobywają swoje kwalifikacje w szkołach, oraz uczniowie średnich szkół zawodowych poziomu drugiego VG2. 

27 kwietnia na zajęcia wrócą studenci ostatnich lat, którzy są zależni od sprzętu dostępnego w ich miejscach nauczania.

„Naszą ambicją jest, aby wszyscy uczniowie, w ten czy inny sposób, powrócili do szkoły przed latem” - mówi premier Erna Solberg podczas rządowej konferencji prasowej.

Od 20 kwietnia także lekarze pierwszego kontaktu zaczną przyjmować pacjentów ponownie. Zostanie utworzony plan / wytyczne na temat unikania rozprzestrzeniania się zarazy tak, aby branże takie jak fizjoterapeuci, psychologowie, kręgarze mogli powrócic do zajęć od 20 kwietnia. Podobny standard branżowy powinien zostać stworzony dla innych firm w których ma miejsce kontakt z klientem, takich jak fryzjer, kosmetyczna i masażystki, by mogli oni powórcić do zajęć od 27 kwietnia, lub najwcześniej, gdy standard branżowy będzie gotowy.

Zakaz wydarzeń kulturalnych i sportowych, które nie mogą spełnić wymogu zachowania odległości między ludźmi 2 metrów, będzie obowiązywał do 15 czerwca. Następnie należy dokonać nowej oceny. Zajęcia sportowe można przeprowadzać, jeśli przestrzegane są zalecenia dotyczące odległości i zaleceń Dyrekcji Zdrowia.

 Minister zdrowia podkreślił, że sytuacja w Norwegii jest pod kontrolą.  Nowe analizy dają podstawy do ostrożnego optymizmu; widzimy, że źródło infekcji wyrównało się a środki zapobiegawcze działają.  - Ale jeśli nam się nie uda tego utrzymać, musimy znów się zacisnąć. Musimy nadal trzymać dystans, musimy równie często myć ręce, kaszleć w łokieć i poważnie podchodzić do środków higieny i kontroli zakażeń. 

pomoc w norwegii tomek agent

Każdy, kto ma objawy, powinien zostać w domu. Zasady kwarantanny i izolacji muszą być przestrzegane jak poprzednio. Czyli po kontakcie z osobami zakażonymi kwarantanna. Jeśli byłeś w bliskim kontakcie z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa, powinieneś poddać się kwarantannie przez 14 dni. Jeśli podróżujesz za granicę, musisz przebywać w kwarantannie przez 14 dni od dnia powrotu do domu.

Przepisy dotyczące zawracania na granicy cudzoziemców, którzy nie mieszkają ani nie pracują w Norwegii, są kontynuowane . Wszyscy, którzy odczuwają symptomy powinny siedzieć w domu, w dalszym ciągu należy zachowywać odległość od ludzi, kaszleć w rękaw, myć często ręce itp. - Dzięki podjętym środkom zaradczym uzyskaliśmy solidne rezultaty. Musimy o tym pamiętać - dodał minister zdrowia.

Wszystkie placówki w branży hotelarsko-gastronomicznej pozostają zamknięte, z wyjątkiem miejsc serwowania posiłków, tj. kantyn, stołówek i restauracji, w których zapewniona jest możliwość utrzymania minimum metrowego dystansu od innych osób.  Jedzenie nie powinno być podawane w formie bufetu. Obejmuje to branżę hotelarską, restauracje, bary, puby i kluby nocne.

Centra treningowe, baseny, aquaparki i tym podobne pozostają nadal zamknięte. Funkcjonowanie transportu publicznego zostaje utrzymane.

Testy, lepsze wykrywanie i szybka izolacja infekcji będą szczególnie ważne w następnej fazie, zanim będziemy mogli bardziej otworzyć społeczeństwo, mówi minister zdrowia Bent Høie

Konferencja prasowa:

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii