ZDJĘCIE: BENOIT TESSIER / REUTERS

Norwegia wstrzymała szczepionkę przeciw koronawirusowi

W Danii nastąpił zgon po przyjęciu szczepionki AstraZeneca. Dziś norwegia wstrzymała szczepionke i szczepienia szczepionką tego producenta. Austria, Estonia, Litwa, Łotwa i Luksemburg również wstrzymują część szczepień. Dotyczy szczepionek z jednej partii miliona dawek.

 

Według raportu FHI, w Norwegii rozprowadzono 127 400 dawek szczepionki AstraZeneca. Była używany między innymi do szczepień personelu medycznego.

W Norwegii nikt jeszcze nie umarł po szczepionce AstraZeneca jak miało to miejsce w innych krajach, ale wielu po jej przyjęciu musiało udać się do domu, bo nie byli w stanie pracować. - Osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionek AstraZeneca, nie otrzymają obecnie drugiej dawki, dopóki nie otrzymamy więcej informacji o incydencie w Danii - mówi naczelna lekarka Sara Watle w NIPH.

Są też sygnały że po szczepionce pojawiają się skrzepy we krwi. Europejskie władze ds. Zdrowia rozpoczęły dochodzenie w sprawie szczepionki.

W rozmowie z NTB minister zdrowia Bent Høie (H) mówi, że ważne jest dokładne zbadanie możliwego związku między szczepionką AstraZeneca a zakrzepami krwi. - Bardzo ważne jest, abyśmy byli otwarci na temat możliwych skutków ubocznych szczepienia. Mamy dobre systemy monitorowania i oceny skutków ubocznych w Norwegii i Europie, co pokazuje, że systemy monitorowania działają, mówi Høie.

 

opracowano na podstawie https://www.nrk.no/trondelag/kommuner-stanser-vaksinering-med-astrazeneca-1.15412733

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia