Wiadomości, informacje z Norwegii

Nowe banknoty Norwegii

Nowe banknoty 100 i 200 koron już od 30 maja

22 listopada 2016 roku Norges Bank zaprezentował oficjalne wzory nowych banknotów o nominałach 50, 100, 200, 500 i 1000 koron.
Bank uważa, że wraz ze wzrostem dostępu do nowych technologii, należy poprawić zabezpieczenia norweskiej waluty, za którą Norges Bank odpowiada.


Nowe banknoty będą wypuszczane w obieg w trzech etapach, począwszy od nominałów 100 i 200 NOK, które zostaną puszczone juz niedługo - bo 30 maja tego roku.
W trzecim kwartale przyszłego roku, możemy się spodziewać wprowadzenia kolejnych banknotów 50 i 500 NOK.
W czwartym kwartale 2019 r do obiegu trafi 1000 kr. Oczywiście jak to w Norwegii bywa bank zaznacza, że od podanych terminów mogą wystąpić pewne poślizgi.
Norges Bank jednocześnie informuje, że po 30 maja będziemy mogli posługiwać się i płacić zarówno starymi jak i nowym banknotami.
Zmienią sie również wymiary nowych banknotów, co za tym idzie producenci wszelkiego rodzaju sprzętu obsługującego banknoty, zostali odpowiednio wcześniej powiadomieni o planowanych zmianach.

Wzory nowych banknotów można podziwiać na stronie https://www.norges-bank.no/Sedler-og-mynter/Ny-seddelserie/Om-valg-av-tema-og-motiv/

Rzetelnych informacji dostarczył:
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia