Wiadomości, informacje z Norwegii

Konferencja na temat restrykcji związanych z koronawirusem

Od 15 lipca Norwegia otwarta dla Europy

Dziś 25 czerwca o godz 16:00 odbyła się kolejna konferencja prasowa w której udział wzięli między innymi premier Norwegii Erna Solberg i minister zdrowia Bent Høie.

Z konferencji dowiedzieliśmy się, że od 15 lipca mieszkańcy norwegii będą mogli podróżować z krajów Schengen i EOG bez obowiązkowej kwarantanny. Dotyczy to krajów, które według FHI są zakwalifikowane jako bezpieczne.

Obecnie Gotlandia nie spełnia wymagań FHI dotyczących sytuacji zakażenia, dlatego po powrocie z całej Szwecji musisz poddać się kwarantannie przez 10 dni.

FHI opublikuje listę zatwierdzonych krajów do 10 lipca.  Lista będzie aktualizowana co 14 dni.

 Kryteria uznania danego kraju przez FHI jako bezpieczny to:

  • W regionie musi być mniej niż 20 nowych zainfekowanych na średnio 100 000 mieszkańców, w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
  • W regionie musi być także mniej niż 0,5 nowych przyjęć na intensywną terapię na 100 000 mieszkańców,  w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
  • Odsetek pozytywnych testów musi być mniejszy niż 5 procent.

Polska ma 13291 chorych (24.06), to jest ok 35 zachorowań na 100.000 mieszkańców - nie spełnia kryteriów.

 Wszystkie regiony w Finlandii, Islandii, Grenlandii, Wyspach Owczych i Danii spełniają obecnie norweskie kryteria.

 Może zdażyć się tak, że planując urlop do danego kraju, który jest uznany za bezpieczny w momencie powrotu z urlopu okazać się może, że kraj w którym byłeś, został przez FHI uznany za niebezpieczny, w związku z tym będziesz musiał poddać się kwarantannie - Należy mieć to na uwadze podkreśla premier Solberg.

To dobra wiadomość, ważna dla norweskiej turystyki i gospodarki. Cieszymy się, że rząd nas wysłuchał - mówi Ivar Horneland Kristensen, dyrektor generalny Virke, głównej organizacji handlu i usług.

 

W Norwegii pomimo braku nakazu noszenia maseczek, sytuacja z koronawirusem jest opanowana!

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia