Od 15 lipca przyjazd bez kwarantanny z większości krajów europy

Od 15 lipca w większości przypadków bez kwarantanny

Oczywiście mowa o wjeździe do Norwegii. Nie ma znaczenia czy jesteś mieszkańcem Norwegii czy turystą. Norweski rząd przekazał dziś rewelacyjne wieści. Potwierdzono, że ruch turystyczny z najważnieszymi dla Norwegów krajami w których spędzają oni wakacje tj. Hiszpania, Grecja, Francja, Niemcy, Turcja będzie od 15 lipca otwarty.

  Jak pisaliśmy w artykule ''Od 15 lipca Norwegia otwarta dla Europy'' właśnie dziś 10 lipca FHI opublikowało listę krajów tzw. bezpiecznych, z którymi ruch turystyczny uznany jest za możliwy bez przechodzenia obowiązkowej kwarantanny. Lista tych krajów będzie aktualizowana co 14 dni. Kryteria uznania danego kraju przez FHI jako bezpieczny to:

  • W regionie musi być mniej niż 20 nowych zainfekowanych na średnio 100 000 mieszkańców, w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
  • W regionie musi być także mniej niż 0,5 nowych przyjęć na intensywną terapię na 100 000 mieszkańców, w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
  • Odsetek pozytywnych testów musi być mniejszy niż 5 procent.

Wspaniała wiadomość dla Polonii - Polska również jest uznana przez FHI jako kraj bezpieczny.

Od 15 lipca wjazd będzie otwarty również dla cudzoziemców z krajów spoza UE / EOG, tzw. Obywateli państw trzecich, którzy mają rodzinę, chłopaka lub dziewczynę w Norwegii.

Podróż do Bułgarii, Chorwacji, Luksemburga, Portugalii, Rumunii i Węgier nadal będzie podlegać kwarantannie wjazdowej po powrocie do Norwegii. Dotyczy to również Szwecji, z wyjątkiem trzech regionów Skåne, Blekinge i Kronoberg.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego jak dotąd oceniał jedynie sytuację zakażenia w krajach UE, EOG i Schengen. Inne kraje mogą zostać rozpatrzone pod koniec lipca.

podroze do norwegii w wiekszosci bez kwarantanny

Jeśli jesteś w kraju, który zmienia kolor z zielonego na czerwony, po powrocie do norwegii musisz zostać poddany kwarantannie, mówi asystentka dyrektora ds. Zdrowia Espen Rostrup Nakstad. 

Polecamy obserwować doniesienia naszej redakcji portalu Norwegia1

Materiał opracowano na podstawie konferencji rządowej z dnia 10 lipca 2020 i doniesień NRK

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia