Wiadomości, informacje z Norwegii

Zakaz aborcji - protesty w Polsce

PiS potrzebuje osób z zespołem downa ?

Dziś kolejny dzień w którym w wielu miastach w Polsce trwają protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę. Oznacza to zakaz aborcji i kary wiezienia za jej wykonanie.

Od 2002 roku ilość wykonywanych aborcji eugenicznych zwiększyła się 12krotnie choć populacja maleje. 40% z nich to aborcje dzieci z zespołem Downa według organizacji pro life.

Nikt nie chce rodzić i wychowywać dzieci objętych ciężkimi wadami genetycznymi np. zespołem downa.

Dzieci takie, najczęściej są oddawane do Tęczowych Domów / Domów opieki społecznej, które są prowadzone przez siostry zakonne jedynej słusznej wiary.

W zwiazku z tym, że w Polsce osoba niepełnosprawna intelektualnie, o ile nie jest ubezwłasnowolniona lub nie została pozbawiona praw wyborczych prawomocnym wyrokiem sądowym, jak najbardziej może głosować w wyborach.

Stawiam pytanie. 

Na kogo pojdą głosować osoby niepełnosprawne intelektualnie - wychowankowie domow prowadzonych przez siostry tej jedynej słusznej wiary ?

W przyszłych wyborach każdy głos będzie na wagę złota. Szczególne znaczenie będzie to miało dla znienawidzonej przez Polaków partii Jarosława Kaczyńskiego PiS. 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia