Politiet - Norweska Policja

Rafał Gaweł będzie pluł na Polskę? Póki co grozi redakcji donosem do norweskiej policji

W dniu wczorajszym dotarła do nas informacja o niejakim Rafałe Gawle, skazanym prawomocnie na dwa lata więzienia, który poprosił o azyl polityczny w Norwegii.  Temat związany z Królestwem Norwegii więc naturalnie nie mogliśmy o tym nie napisać. Zrobiliśmy ''undersøkelse'' na możliwe sposoby i tak powstała informacja zatytuowana ''Polak, współzałożyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce azyl w Norwegii'', który wczoraj opublikowaliśmy. Artykuł jest negatywny dla Rafała Gawła, ponieważ to co znaleźliśmy o nim podczas przeszukania nie zawierało jakiś pozytywów dla niego.

Ba, nawet doszukaliśmy się dowodów, że Rafał Gaweł kłamie w swojej argumentacji obronnej, o czym wcześniej nie pisaliśmy. Prezentujemy oświadczenie Fundacji Batorego mówiące o nieprawidłowościach, mimo to były dyrektor Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w dniu wczorajszym posiłkował się takim oto agrumentem Rafal Gawel manipulujePrzytoczony wyżej artykuł z gazety wyborczej przecztacie tu. Artykuł jest z 2015 roku, więc stary i nieaktualny.

My znaleźliśmy oficjalne oświadczenie Fundacji Batorego z 2017 roku, które stwierdza nieprawidłowości. Przeczytajcie sami.

fundacja batorego wyjasnienie

 Dziś otrzymaliśmy e-post z adresu który nie jest co prawda wiarygodny, ponieważ założony na darmowym portalu z kontami email, ale podpisany jako Rafał Gaweł w którym jest napisane wezwanie do natychmiastowego usunięcia nieprawdziwych informacji na temat osoby Rafała, że brak reakcji będzie równoznaczny ze zgłoszeniem przestępstwa norweskiej policji.

rafal gawel e post do portalu

 Póki co niczego nie zamierzamy usuwać. Przed publikacją weryfikujemy informacje na możliwe sposoby i tak też było w tym przypadku. A jak ktoś chce donosić do norweskiej policji to lykke til! W sumie to fajny kabaret by wyszedł - Przestępca skazany prawomocnym wyrokiem, ucieka przed więzieniem w Polsce, przyjeżdza do Norwegii i pozywa strony internetowe za pisanie prawdy, którą sam sobie wykreował powołując się teraz, że to go publicznie zniesławia :)

Skoncentrujmy się na tym czy w ogóle jest to prawda z tym azylem polityczym o który to niby ubiega się poszukiwany w Polsce Rafał. Napisałem ''niby'' celowo, bo do półki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji z urzedu w Norwegii, to piszemy o tym zakładając jako prawdę.

Wątpliwości są

W to że Rafał złożył wniosek o azyl można powątpiewać ponieważ sam Rafał nie opublikował żadnego potwierdzenia wysłania wniosku z nadanym numerem sprawy.  Gdybym to ja oznajmiał światu, że złożyłem wniosek o azyl to bym go pokazał a Rafał pokazuje pismo z kancelarii która prowadzi jego sprawę przed Europejskim Trybunałem z którego niewiele wynika. No i jeszcze ten smutny kotek - co to ma oznaczać? - "Manipulacja ludzkich serc?"

rafal gawel porusza ludzkie serca za pomoca kotka

 

Załóżmy, że złożył wniosek o azyl polityczny.

Po pierwsze jeśli Norwegia uzna że aplikant o azyl jest prześladowany, ale część kraju ojczystego jest bezpieczna to w takich przypadkach Norwegia nie zapewni ochrony. ''Hvis vi mener at søkeren er forfulgt, men at deler av hjemlandet er trygt og mulig å reise til, gir vi ikke beskyttelse.'' - źródło.

Skoro Rafał ma problemy z Białostocką prokuraturą i tamtejszym rzekomym środowiskiem neonazistowskim to można uznać, że może na przykład przeprowadzić się do Poznania i tam zamieszkać w obrębie swojego ojczystego kraju.

Od pewnego czasu polityka imigracyjna Norwegii się zaostrzyła. 

Strach przed grupami terrorystycznymi i bojownikami jest najczęstszą przyczyną Irakijczyków szukających ochrony w Norwegii, jednak niewiele skarg jest akceptowanych. ''Wiele spraw jest odrzucanych, ponieważ nie wierzymy w podane wyjaśnienie. Inni mogą uzyskać ochronę w innych częściach Iraku, skąd pochodzą.'' - można przeczytać na stronie urzędu une.no

Jak zachowa się Norwegia w tym konkretnym przypadku? 

 Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu jako pierwsi poinformowaliśmy świat o ''spięciu'' dyplomatycznym na linii Norwegia-Polska, kiedy to Królestwo Norwegii pozbyło się niewygodnego Polskiego Konsula Pana Sławomira Kowalskiego (Erna Solberg wygania polskiego konsula z Norwegii ?). Przypomnijmy, że Konsul Kowalski pomagał polskim rodzinom, którym Barnevernet odbierało dzieci. Przypomnijmy, że przed tym, bo pod koniec roku 2018 w grudniu Norweżce Silje Garmo mimo wcześniejszej odmowy Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zgodę na przyznanie jej i córeczce azylu w Polsce. To bardzo się Norwegii nie spodobało. Wybuchł dyplomatyczny skandal. - Polski konsul wydalony z Norwegii - oficjalne.

 Czy były dyrektor Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce wykorzystać sytuacje dyplomatyczną na lini Polska-Norwegia, opluwać ojczyznę i Polaków, by dostać wymarzone życie w kraju fiordów i żyć jak azylant z naszych podatków, po takich przewałach w Polsce? 

Sprawie będziemy się bacznie przyglądać i informować...

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!