Uwaga na fakenewsy w norweskiej prasie

Ostrzegamy przed fake newsami w norweskiej prasie

Niewielu z nas wcześniej miało okazję przebywać na kwarantannie. Dla większości jest to sytuacja nowa i ciężko jest nam się dostosować do panujących zasad. Jak zachować się podczas kwarantanny? Co możemy robić a co jest zabronione? Wiele osób próbuje odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy możemy wyjść do sklepu, apteki, galerii, na spacer?

Line Vold, dyrektor departamentu w Instytucie Zdrowia Publicznego (FHI), wykorzystała zatem okazję, aby podkreślić ten punkt podczas briefingu prasowego w poniedziałek wieczorem. „Zasadniczo nie powinieneś poruszać się w miejscach publicznych podczas kwarantanny, ale jeśli brakuje czegoś w gospodarstwie domowym, możesz iść do sklepu lub apteki” - powiedziała Vold, dodając, że bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych. Te informacje możemy przeczytać w norweskiej prasie pod adresem https://www.adressa.no/nyheter/innenriks/2020/03/16/FHI-Folk-i-karantene-kan-g%C3%A5-i-butikken-21364591.ece  

Redakcja Norwegia1.pl uczula by mieć poprawkę na w/w wypowiedzi i zorientować się w jakiej kwarantannie się znajdujemy. Niestety Pani Voldt nie doprecyzowała tej informacji.

Kwarantanna przymusowa kiedy jesteś zarażony lub w dużej grupie ryzyka– całkowity zakaz spotykania się z ludźmi. W domu również musisz starać się unikać domowników.

Kwarantanna w której praktycznie zarażony nie jesteś ale teoretycznie możesz być i jesteś w niskiej grupie ryzyka – prawdopodobnie do tej sytuacji odnosił się dyrektor departamentu FHI.

My jednak przypominamy: Prawnie jesteśmy zobowiązani przestrzegać zasad kwarantanny. Radzimy powstrzymywać się od opuszczania miejsca zamieszkania jeżeli nie jest to konieczne. Wysokie kary są już zatwierdzone w prawie norweskim, są one wiążące dla obywateli i mieszkańców.  

Jako portal chcemy przekazywać prawdziwe i rzetelne informacje dlatego o wszelkich fakenewsach pojawiających się w norweskiej prasie będziemy informować w ramach naszych możliwości. Jeżeli znalazłeś taki artykuł  i chcesz się nim podzielić skontaktuj się z nami na - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii