Do czwartku 26 marca wszystkie szkoły i przedszkola w kraju są zamknięte. Teraz Minister Zdrowia Bent Høie zastanawia się, czy zamknąć zamknięcie, czy też szkoły można stopniowo otwierać ponownie.  ZDJĘCIE: PEDER MARTIN BERGHOLT / NRK

Rozważa się stopniowy powrót uczniów do szkół

Dziś NRK podało, że minister zdrowia Bent Høie twierdzi, że może być właściwe otwarcie szkół dla najstarszych uczniów, aby mogli przystąpić do egzaminu końcowego. Zamknięcie szkół jest obecnie ważne do 26 marca, z zaznaczeniem że zamknięcie może zostać przedłużone.

W czwartek minionegoo tygodnia rząd postanowił zamknąć wszystkie szkoły, przedszkola i uniwersytety w Norwegii .

Rozporządzenie to jest obecnie ważne do 26 marca, ale ogłoszono że może zostać przedłużone.

Teraz Minister Zdrowia mówi, że we współpracy z Ministrem Edukacji rozważa stopniowe otwieranie niektórych instytucji edukacyjnych.

Kluczowyą grupą o której się myśli, są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy muszą ukończyć szkołe z dyplomem - mówi Høie do NRK.

źródło: https://www.nrk.no/norge/bent-hoie-vurderer-gradvis-apning-av-skoler-1.14947893

rozwazaja otwarcie szkol w norwegii

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii