Wiadomości, informacje z Norwegii

Rynek pracy w Norwegii
Rynek pracy w Norwegii

Rynek pracy w Norwegii ma się coraz lepiej

Ponowne otwarcie Norwegii po restrykcjach związanych z pandemią coronawirusa, w dużym stopniu wpływa na rynek pracy. Popyt na siłę roboczą jest na rekordowo wysokim poziomie i jest coraz mniej osób zarejestrowanych jako poszukujący pracy w NAV.


Statystycznie, na koniec września 2021 w NAV było zarejestrowanych 67 600 osób co stanowi 2,4 procenta ogólnej siły roboczej w Norwegii.
Na koniec września udział bezrobotnych był najwyższy w turystyce i transporcie. Największy spadek bezrobocia dotyczny regionu Oslo i był on na poziomie -8 procent oraz Vestland na poziomie -7 procent. Największy spadek bezrobocia dotyczy grupy wiekowej 20 – 24 lata.


Wysokie zapotrzebowanie na pracę
We wrześniu na arbeidplassen.no zarejestrowano 45 000 nowych wakatów. Średnio wychodzi 2200 wakatów dodanych dziennie.
Najwięcej nowych ogłoszeń o pracę w Norwegii pojawiło się w obszarze zdrowia, pielęgniarstwa i opieki (9400), handlu (5100) oraz budownictwa (4400).

 

źródło: https://www.nav.no/no/nav-og-samfunn/statistikk/arbeidssokere-og-stillinger-statistikk/nyheter/10-500-faerre-arbeidssokjarar-i-september

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
Chcesz opublikować artykuł? - napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Portal Norwegia1.pl

Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia