Norweski minister finansów na konferencji prasowej

Rząd zaproponował dwa rozwiązania dla biznesu

Na dzisiejszej konferencji prasowej zwołanej przez Erne Solberg usłyszeliśmy, że gwarancje rządowe i pożyczki w wysokości łacznej 100 miliardów koron, są to propozycje rządu Norwegii, które pomaga zagrożonym przedsiębiorstwom.

Środki te ułatwią norweskim przedsiębiorstwom w kryzysie uzyskanie płynności finansowej, której potrzebują aby przetrwać kryzysową sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Wiele firm w Norwegii ma teraz niewielkie dochody lub nie ma ich wcale, ale mają stałe wydatki, które muszą regulować. Oznacza to, że mogą bardzo szybko wpaść w kryzys płynności finansowej. Środki, które rząd zaproponował dzisiaj, naprawią sytuację. Wraz z innymi środkami zaproponowanymi przez rząd wcześniej, pomoże to w opanowaniu kryzysu finansowego. Jest to również niezbędne, aby zapewnić ludziom pracę po kryzysie - mówi minister finansów Jan Tore Sanner (H)

Ministerstwo Finansów prowadzi dialog z sektorem bankowym na temat tego, w jaki sposób system powinien zostać zaprojektowany, aby działał w najlepszy możliwy sposób, w tym na temat tego, jak władze powinny nim zarządzać i monitorować go.

- Wkrótce wrócimy z dodatkowymi informacjami. Pracujemy nad ustaleniem szczegółów i jak najszybciej przedstawimy propozycję Stortingowi, mówi minister finansów.

Rząd propoponuje również przywrócenie rządowego funduszu obligacji.  Zdaniem rządu przyczyni się to do zwiększenia płynności finansowej i napływu kapitału na rynku obligacji. Chcielibyśmy zaproponować, aby fundusz miał limit do 50 miliardów NOK - to program, z którym mamy dobre doświadczenia w kryzysie finansowegym, mówi minister finansów.

Funduszem będzie zarządzać Folketrygdfondet, który jest zarządcą aktywów państwowych w rządowym funduszu emerytalnym w Norwegii.

 

 Konferencja Erny Solberg i Ministra finansów z dnia 15.03.2020 na temat pomocy Norwegii dla biznesu.

źródło: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/100-milliarder-i-garantier-og-lan-for-a-hjelpe-kriserammede-bedrifter/id2693668/

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii