zdjęcie pochodzi z serwisu NRK.no

Wielka reforma polityki narkotykowej w Norwegii

Na dzisiejszej konferencji prasowej lewicowy lider Guri Melby i minister zdrowia Bent Høie (H) przedstawili propozycję reformy narkotykowej.

- Znosimy odpowiedzialność karną za używanie i przechowywanie niewielkich ilości narkotyków na własny użytek. Oznacza to, że jest to zabronione, ale nie podlega już karze.

Tak powiedział minister zdrowia Bent Høie (H), kiedy wraz z liderem Partii Liberalnej i Ministrem Edukacji i Integracji Gurim Melbym przedstawił rządową propozycję reformy narkotykowej.

 

- Kilkadziesiąt lat stosowania kar nauczyło nas, że kara nie działa, powiedziała Melby. Powiedziała ponadto, że kara może utrudnić szukanie pomocy osobom mającym problemy z uzależnieniem, a rodzina może trudniej wykryć nadużycie.

- Nie będziemy już stać i patrzeć, jak ludzie są poniżani i nazywani przestępcami, podczas gdy w rzeczywistości są chorzy - powiedziała Melby.

Zwróciła również uwagę, że w międzynarodowych badaniach dobrze udokumentowano, że kryminalizacja nadużywania narkotyków może stanowić barierę dla osób uzależnionych w poszukiwaniu opieki zdrowotnej.

Jeżeli rząd osiągnie to co zaplanował, zdekryminalizowane będą posiadanie:  (nie będzie karane)

-dwa grany heroiny

-dwa gramy kokainy

-dwa gramy amfetaminy

-dziesięć gramów cannabis

-pół grama decylitra GHB, GBL i 1,4-butanodiolu.

-jeden listek LSD

-jeden miligram LSD jako czysty składnik aktywny

-pół grama MDMA

-dwadzieścia gramów grzybów zawierających psylocynę / psilocybinę

-pięćset gramów khat

W założeniu jest również możliwość posiadania trzech rodzajów środków odurzających jednocześnie, bez narażania się na karę, jeżeli ich ilość mieści się w dopuszczalnych wartościach.

 

cały artykuł dostępny po norwesku tutaj https://www.nrk.no/norge/her-er-regjeringens-forslag-til-rusreform-1.15380245

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia