Koty przenoszą i chorują na covid-19 ludzkiego koronawirusa

Właściciele kotów w Norwegii mają powód do zmartwień

W Norwegii jest ok 750.000 kotów. Jest to najpopularniejszy zwierzak domowy i posiada go niemal każde gospodarstwo domowe. Jak donosi serwis nature.com, koty mogą chorować na ludzkiego koronawirusa covid19.  Theguardian donosi, że właściciele kotów powinni być bardziej ostrożni w kontaktach ze swoimi zwierzętami, ponieważ badania z Chin wykazały, że Covid-19 może być przenoszony między kotami.

W artykule światowego pisma nature z 1 kwietnia pod adresem https://www.nature.com/articles/d41586-020-00984-8. można znaleźć przypisy a w nich masa opracowań na ten temat. Wszystko jest jeszcze bardzo świeże, bo z początku kwietnia.

pomoc w norwegii tomek agent

Przypominamy, że od marca do lata koty mają okres godów. Koty mogą przynieść koronawirusa do domu, na skutek kontaktu z innymi kotami, które weszły w kontakt z wirusem np. od swoich właścicieli lub bawiących się z kotami dzieci. Przypominamy że koronawirus nie zawsze daje objawy!

W podanym wyżej artykule na dole, są linki do przypisów. Jeśli w nich poszperamy - odnajdziemy bardzo wiele opracowań na ten temat.

Naukowcy z Chin wiedzą! -są już tego pewni i to potwierdzili. Koty przenoszą ludzkiego koronawirusa covid-19.  Stwierdenie, ze nie ma badań potwierdzajacych, że ludzki virus covid-19 moze zostać przekazany człowiekowi,  wcale nie wyklucza takiej możliwości, a jedynie mówi o tym, że po prostu nie ma jeszcze takich badań.

Takich badań nie nalezy się spodziewać w przyszłości - są one po prostu nie wykonalne, ponieważ należałoby najpierw poddać człowieka wielotygodniowej kwarantannie w odizolowaniu - aby upewnić się, że jest on ''czysty''. Następnie przez kilka tygodni umieścic go z chorym zwieżęciem w jednym pomieszczeniu. Okres wylęgania trwa nawet do kilku tygodni. Są to badania niewykonalne, ze wzgledu nawet na to, że dostarczane pożywienie osobie poddanej badaniu, musiałoby być szczegółowo badane czy nie zawiera covid-19 - produkt jak jego opakowanie. Jest to niemożliwe do wykonania, dlatego nikt nie podejmie się takich badań. Nikt tego nie sfinansuje. 

 

Z uwagi na to, że nowina ta ze świata naukowego jest stosunkowo świeża spodziewamy się, że WHO powinformuje o tym po świętach.

Tymczasem ty możesz już dziś ostrzec swoją rodzinę i znajomych.

 

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii