Wiadomości, informacje z Norwegii

Wydalony i z zakazem wjazdu

Wydalony i z zakazem wjazdu na dwa lata za łamanie zasad kwarantanny

Norweska policja poinformowała w czwartek, że wydaliła obcokrajowca, który naruszył zasady kwarantanny. Dodatkowo ukarano go grzywną w wysokości 1900 euro. Ale to nie wszystko. Urząd ds. Imigracji nałożył zakaz ponownego wjazdu do Norwegii przez dwa lata.

Mężczyzna został przyłapany na łamaniu przepisów dotyczących kwarantanny w zachodnim hrabstwie Møre og Romsdal, około tygodnia po przylocie do Norwegii z Niemiec przez Holandię.

Norwegia wymaga od podróżnych przybywających z większości krajów europejskich, w tym zarówno z Niemiec, jak i Holandii, poddania się kwarantannie przez 10 dni, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19.

„Żyjemy w systemie opartym na zaufaniu. Każdy powinien robić co prawo nakazuje” - powiedział agencji AFP policjant Svein Rike.

„W takich okolicznościach ważne jest stanowcze reagowanie, gdy zasady są łamane” - wyjaśnił.

Mężczyzna, który gościł w Norwegii, został ukarany grzywną w wysokości 20 000 koron, a władze imigracyjne zakazały mu także wjazdu do kraju na dwa lata.

Policja odmówiła ujawnienia tożsamości lub narodowości mężczyzny, twierdząc jedynie, że nie pochodził on z kraju należącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia).

W Norwegii `` kwarantanna domowa '', w tym dla osób przybywających z krajów `` czerwonych '', oznacza, że ​​osoba jest proszona o pozostanie w domu jeśli ma iść do szkoły lub pracy, nie przyjmowanie gości, nie korzystanie z transportu publicznego i odwiedzanie sklepów lub apteki tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne lub wcale, jeśli nie można zachować dystansu społecznego. Możesz także wyjść na spacer, jeśli przez cały czas zachowujesz odległość jednego metra od innych osób.

Jeśli później podejrzewasz, że masz objawy koronawirusa, musisz całkowicie się odizolować i poddać testom na obecność wirusa. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej urzędu zdrowia.

Kraje oznaczone jako „ żółte ” nie są objęte zasadą kwarantanny, ale MSZ również odradza podróżowanie do tych krajów.

Warto przeczytać: Jakie są zasady kwarantanny w Norwegii i co się stanie, jeśli je złamiesz?

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia